İnternetten Video Nasıl İndirilir?

/ 2 Aralık 2017 / 2.881 / yorumsuz
İnternetten Video Nasıl İndirilir?

İnternetten Video Nasıl İndirilir?

İnternet üzerinden izlediğiniz videoları bazen indirerek arşivinize eklemeyi isteyebilirsiniz. İnternetten yayımlanan ve çok severek tekrar tekrar izlemek istediğiniz videoları indirmek istiyor ancak bunun nasıl yapıldığını bilmiyorsanız hemen yazımızı okumanızda fayda var. İnternetten video nasıl indirilir?

Öncelikle Videonun Yolunu Bulmalısınız

İnternet üzerinden yayımlanan tüm videolar belirli bir sunucu konumunda bulunur. İnternet sitesi player kullanmak sureti ile bu videoyu sitesi üzerinden yayımlar. Sizde video indirmek istediğinizde ilk olarak videoyu izlediğiniz internet sayfası açıkken ilk olarak CTRL+U ardından da CTRL+F tuşlarını kullanarak video uzantısını aramalısınız.

Önbellek Çıktısını Kullanabilirsiniz

Ne yazık ki web site geliştiricileri çoğu zaman videolarını korumak için ilk yöntemi etkisiz hale getirecek dizinler kullanabilmektedir. Bu durumda ikinci bir seçenek olarak ön bellek çıktısı alınabilir. Videoyu izlediğiniz anda aslında bilgisayarınıza indirmiş sayılırsınız. İnternet bağlantısı kullanmadan aynı videoyu ikinci defa izlemek için önbellek klasörü üzerinden arama yapmanız yeterli olacaktır. Önbellek dosyası için avi ve flv gibi uzantıları ekledikten sonra videoları yeniden oynatmanız mümkün olacaktır.

Online Araçlar ve Web Tarayıcı Eklentileri

İnternetten video indirme programları ne yazık ki çoğu zaman virüs tuzakları olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle bu tip programlar kullanmak yerine online araçlar ve tarayıcı eklentileri kullanmak çok daha mantıklıdır. Video URL’sini yazarak bu uygulamaları kullanmanız mümkün.

Üçüncü Parti Program Seçenekleri

Üçüncü parti programlar da kesinlikle kullanabileceğiniz yöntemler arasında bulunmaktadır. İndirme yöneticisi yazılımı yükleyerek izlediğiniz videoların kaynaklarını çok daha kısa sürede tespit ederek hemen cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Kaydederek Video Elde Etmek

Yukarıda yazan tüm yöntemleri denemenize rağmen etkin performans alamadıysanız son çare olarak ses ve görüntüyü aynı anda kaydeden uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Sesi son ses seviyede açıp ekranı tam görüntü moduna aldıktan sonra yüklemek istediğiniz videoyu açın ve Fast Stone Capture gibi kaydedici programlardan yararlanarak kayıt işlemi gerçekleştirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.