iOS 12.1 Yayınlandı

/ 2 Kasım 2018 / 403 / yorumsuz
iOS 12.1 Yayınlandı

iOS 12.1 Yayınlandı

 

Apple’ın bir süredir beta olarak kullanıcılara sunmakta olduğu iOS 12.1 işletim sistemi sürümü nihayet yayınlandı. Tüm kullanıcılar için aynı saatte görücüye çıkan yeni güncelleme, iPhone 5S ve üstü iPhone modelleri olmak üzere tüm yeni Apple cihazlarını kapsıyor. Beraberinde oldukça önemli özellikler ile gelen yeni sürüm, iPhone XR, iPhone XS Max ve iPhone XS modelleri için çift SIM kart desteğini bünyesinde barındırıyor.

e-SIM Desteği Geldi

 

Geçtiğimiz aylarda yeni iPhone modellerini görücüye çıkaran Apple, bununla birlikte cihazlar adına çift SIM kart desteğini duyurmuştu. Çift e-SIM ve çift nano SIM desteğinden oluşan yenilik, bölgelere göre değişkenlik gösteriyor. Sistem yazılımını yeniliğe uygun bir şekilde ayarlayan şirket, iOS 12.1 ile operatör seçimine imkan tanıyor.

Yeni sürüm ile gelen yenilikler bunlarla sınırlı kalmıyor. Tam 70 emojiyi kullanıma sunan Apple, aralarında nazar boncuğu ve mantı gibi farklı emojileri de kullanmayı sağlıyor. Özellikle mesajlaşma esnasında sıklıkla başvurulan emojiler, son yıllarda geniş bir kullanım alanı elde etmiş durumda. Nitekim yeni gelen emojiler ile birlikte kullanımın daha da renkli bir hal alacağı söylenebilir.

iOS 12.1 Nasıl İndirilir?

 

Apple yeni güncellemeyi OTA üzerinden yayınlandığı için sürümü kolayca telefonunuza veya tabletinize yükleyebilirsiniz. Bunun için ayarlar > yazılım güncellemesi sayfasını ziyaret edebilir ve gerekli yönergeleri takip edebilirsiniz. İnternet bağlantı hızınıza göre değişen sürede indirilen güncelleme, birkaç dakika içerisinde kurulabiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.