iPad Nasıl Hızlandırılır?

/ 2 Temmuz 2018 / 1.583 / yorumsuz
iPad Nasıl Hızlandırılır?

iPad Nasıl Hızlandırılır?

Yüksek fiyatlarına rağmen üstün teknolojik özellikleri nedeni ile telefonda iPhone, tablette iPad markası vazgeçilmezlerimiz arasında yer almaya devam ediyor. Özellikle de uzun giden şarj süresi, işletim sisteminin üstün güvenlik özelliği sunması ve sıfıra yakın hata oranı vermesi Apple markasının tercih edilmesini sağlıyor. iPad tabletlerin en büyük eksiği ise yeni modellerin satışa sunulması ile eski modellerin yavaşlaması olarak öne çıkıyor. Peki, iPad nasıl hızlandırılır?

iPad Cihazınızı Hızlandırma Yolları Nelerdir?

Özellikle de 16 GB kapasiteye sahip olan iPad modellerini kullanan kişiler için yer sıkıntısı ortaya çıkması kaçınılmaz bir sondur. Bu durumda ya İOS cihazlar için özel üretilen flash sürücülerden almanız ya da bir yerden sonra oynamadığınız oyunları silmeniz gerekir. Bu durumda bitirdiğiniz oyunları ve kullanmadığınız uygulamaları silmeyi mutlaka alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor.

Büyük Boyutlu Dosyalardan Kurtulun!

Dosyaların kullanmış olduğu boyutları inceleyin ve büyük olanları kaldırın. Bunun için sırası ile Genel / Saklama Alanı/ iCloud Kullanımı / Alanı Yönet sekmelerini açarak uygulamaların boyutlarını inceleyin. Büyük boyutlu uygulamaları inceleyin ve artık kullanmadığınız / dinlemediğiniz büyük boyutlu uygulamaları “uygulamayı sil” butonu ile kaldırın.

Arada Cihazınızı Yeniden Başlatın

Çoğu zaman İOS cihazlar ön belleğin temizlenmesi ve daha hızlı çalışabilmesi için gereken altı yapıyı hazırlamak için yeniden başlatılmaya ihtiyaç duyar. Bu nedenle cihazınızın kasmaya başladığını hissettiğin anda yeniden başlatarak hızlandırmayı deneyebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.