iPad’de WhatsApp Nasıl Kullanılır?

/ 3 Temmuz 2018 / 1.971 / yorumsuz
iPad’de WhatsApp Nasıl Kullanılır?

iPad’de WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp her geçen gün kullanıcı sayısını arttırırken akıllı cep telefonu kullanıcılarının da vazgeçilmezi olmayı başarıyor. Akıllı cep telefonu kullanımına uygun olarak tasarlansa da daha büyük ekranda mesajlaşmanın daha kolay olması nedeni ile tablet ve bilgisayar da WhatsApp kullanarak mesajlaşmak isteyen kişilerin sayıları her geçen gün artmaya devam ediyor. Peki, iPad’de WhatsApp nasıl kullanılır?

iPad WhatsApp Uygulaması Nasıl İndirilir?

Ne yazık ki iPad cihazının da üyesi olduğu İOS platformu içerisinde bir WhatsApp uygulaması yok. İOS platformunun kullanmış olduğu online çevrimiçi alışveriş mağazası olan AppStore mağazasını ziyaret ederek elde edebileceğiniz tek şey kendilerini indirmenizi sağlamamak amacı ile tuzaklanan klon uygulamalar olacaktır. Yani direkt olarak ne yazık ki iPad cihazları kullanarak bu uygulamayı cep telefonunuza indirmenize yarayan bir bağlantı yok.

iPad WhatsApp Web Özelliği Nasıl Kullanılır?

Kullanmış olduğunuz WhatsApp uygulamasını iPad üzerinden çalıştırmak istiyorsanız bu durumda tek yapmanız gereken cihazınızda kullanmış olduğunuz arama motoru satırına https://web.whatsapp.com yazıp sağ üst köşede yer alan paylaş simgesine tıklayın. Gelen yeni ekranda bu sefer Masaüstü Siteyi İste butonuna basarak masaüstü süreme geçiş yapın. Ayarlar sekmesine geçiş yaptıktan sonra iPhone üzerinden WhatsApp kullanmak için iPhone cep telefonunuza gönderilen kodu okutun ve sistemi hemen kullanmaya başlayın


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.