İPhone 8’de ekran görüntüsünü nasıl alabilirsiniz?

/ 9 Aralık 2018 / 512 / yorumsuz
İPhone 8’de ekran görüntüsünü nasıl alabilirsiniz?

 

İPhone 8’de ekran görüntüsü nasıl alınır?

 

İPhone, ekranınızda bulunanların resmini çekebilmek için kullanışlıdır. Bu, online olarak bulduğunuz bir öge, hatırlamanız gereken bir oyun veya bir oyunda en yüksek puanı almak ve gelişmeleri arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz bir parça olabilir. Kesinlikle paylaşmanız gereken bazı hayati dedikodular olabilir. Dürüst olalım genel olarak bu yüzden kullanılır.

Bu anlarda, ekran görüntüsü etkileşimin gerçekleşmesi için en hızlı yoldur ve şükürler olsun ki bu bir iPhone ile çok kolaydır. Ekranın içeriğini iPhone 8 veya 8 Plus‘da yakalamanın basit yöntemini sizinle paylaşıyoruz.

İPhone 8’de hangi düğmeler ile ekran görüntüsü alınır?

 

Bir ekran görüntüsü almak, iPhone 8 veya 8 Plus’ın fiziksel düğmelerinin bir çiftini aynı anda basmayı içerir.

Görüntüyü yakalamak için, Yan düğmesine basın (cihazı açan ve kapatan) ve aynı zamanda iPhone’un ön tarafındaki Ana Sayfa düğmesine basın. Her iki düğmeyi de bir ya da daha fazla basılı tutun ve bırakın.

 

Bunu doğru yaparsanız ekranın beyaz rengini görmelisiniz, ardından sol alt köşede ekran görüntüsünün küçük bir sürümü görünecektir. Bunun üzerine dokunduğunuzda düzenleme menüsünü açar.

Ekran görüntüsünü düzenleme

 

Küçük resme dokunun ve resmi çevreleyen mavi kenarları sürükleyerek çekimi kırpa bilirsiniz. Ayrıca, çeşitli açıklama ve çizim araçları vardır, böylece resmin bölümlerini vurgulayabilirsiniz.

Sağ alt köşede, metin kutularına erişmenizi sağlayan bir artı simgesi, imzanızı eklemenin bir yolu ve adından da anlaşılacağı gibi, görüntünün parçalarını büyüten büyüteci bulacaksınız.

Ekran görüntüsünden memnun olduğunuzda, sol üst köşedeki Bitti seçeneğine dokunun ve bunu Fotoğraflar uygulamasına kaydedebilirsiniz (Ekran görüntüsü albümünde böyle olacaktır).


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.