iPhone Ekran Süresi Tam Olarak Nedir?

/ 14 Kasım 2018 / 519 / yorumsuz
iPhone Ekran Süresi Tam Olarak Nedir?

iPhone Ekran Süresi Tam Olarak Nedir?

 

Apple tarafından geliştirilen iOS 12 işletim sistemi ile birlikte hayatımıza giren ekran süresi özelliği, cihazın kullanımına ilişkin çok daha ayrıntılı bilgi edinmemizi sağlıyor. Kullanıcı tarafından aktif edilen ekran süresi özelliği, iPhone veya iPad modelinin ne denli bir kullanım süresi oluşturduğunu gözler önüne seriyor. Uygulama bazında rapor oluşturan cihaz, cihaza dair deneyimimizi geliştirmeyi amaçlıyor.

Uygulama Kullanımına Sınır Koymak Mümkün

 

Ekran süresi özelliği, aslına bakılırsa iPhone veya iPad ekranının kaç saat boyunca kullanıldığını görmenizi desteklemekle kalmıyor aynı zamanda uygulamaları çok yönlü bir şekilde kontrol etmenizi de sağlıyor. Örneğin sosyal medya uygulamalarına belirli bir sınır koyabilir ve gün içerisinde limit dahilinde kullanım sağlayabilirsiniz.

Özellikle ebeveynler adına oldukça faydalı olan uygulama kullanım özelliği, iOS 12 ile birlikte gelen ekran süresi özelliğinin bir alt seçeneği olarak değerlendirilebilir. Ayarlar > ekran süresi sekmesi üzerinden gerekli işlemleri yapabilir, hangi uygulamayı kaç saat kullandığınızı görebilirsiniz. Kullanıcıların cihaz kullanımlarına ilişkin ayrıntı bilgi edinmelerini sağlayan yenilik, benzer şekilde çocuk sahibi olanlar için de ek kontrol imkanı yaratıyor.

Cihaz Kullanım Raporu

 

Ekran süresi aktif hale getirildiği takdirde cihazınız size belirli periyotlar ile rapor sunmaya başlayacak. Ekran süresi ile ilgili olan rapor, bir önceki haftaya oranla değişen kullanım alışkanlığınızı görmenizi sağlıyor. Böylelikle hangi uygulamada zaman harcadığınızı da görebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.