iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

/ 14 Mart 2019 / 173 / yorumsuz
iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

iPhone ekran videosu nasıl çekilir? Eğer iPhone kullanıyorsanız jailbreaksiz ekran video çekme işleminden bahsedeceğiz.

iPhone Ekran Kaydetme İşlemi

iPhone için bilgisayar ya da App Store üzerinden indireceğiniz uygulama sayesinde ekran kaydetme işlemini basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fakat şunu da bilmenizi isteriz ki indireceğiniz uygulamalar kısıtlı olabilir ya da ücretli olabilir. Ücretsiz olan uygulamalar da vardır ancak bu uygulamalar videonun yanına filigran yerleştirmesi yapıyor ve reklamlar sizin için can sıkıcı olabilir.

Üstte anlattığımız olaylara hiç gerek kalmadan ekran kaydetme işlemini bir uygulamaya ihtiyaç duymadan video hazırlayabilirsiniz. Bu duruma iPhone’da dâhildir. Bahsettiğimiz gibi hiçbir uygulamaya ihtiyaç duymadan oyun oynama videolarını hazırlayıp yayımlayabilirsiniz.

iPhone Ekran Video İşlemi

Bu durum ios 11 ile beraber yüklenen Screen Recording sayesinde cihazınıza ekran videosu çekebiliyorsunuz. Bu işlemi yapmanız için gereken Denetim merkezi bölümünde Screen Recording simgesine tıklamak.

Bu simgeye tıkladığınız andan itibaren kayıt işleminiz başlatıyor olacaksınız. Simgenin beyazdan kırmızıya geçtiğini göreceksiniz ve üst kısımda çıkan ‘kayıt yapıyor’ alanından kayıta geçtiğinizi anlamış olacaksınız.

Eğer kayıt işlemini tamamladıysanız bitirmek için de simgeye tıklayın ve videonun fotoğraf uygulamasına kaydedildiğini belirten bir bildirim kısa süreliğine üst panelde çıkacaktır.

İşlemler bunlardan ibarettir hatta video sırasında mikrofon sesinin açık ya da kapalı olacağına dair seçim de size aittir. Bu ayarı yapmak için de Screen Recording alanına sert bir şekilde basın. O alanda bulunan mikrofon simgesine dokunmanız ardından sesin gidip gitmeyeceğini seçebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


İrem Yüngül

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.