iPhone Garanti Sorgulama İşlemi

/ 5 Eylül 2018 / 781 / yorumsuz
iPhone Garanti Sorgulama İşlemi

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan iPhone, bazı anlarda çeşitli sorular ile gündeme gelebiliyor. Kullanıcılar tarafından özellikle satın alma ve satış sonrası aşamalarda merak edilen iPhone garanti sorgulama, cihazın ne kadarlık bir garanti süresine sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Ayrıca güncel tarih bilgisine ulaşarak garantinin bitmesine kaç gün kaldığı da öğrenilebiliyor.

Her zaman yenilikçi adımlar atan ve kullanılabilirlik seviyesini zirvede tutmaya çalışan Apple, garanti konusunda dahi kolaylıklar yaratıyor. Bu durumun en büyük kanıtı, garanti sorgulama işleminin çevrimiçi bir şekilde yapılabildiğidir. iPhone kullanıcıları, resmi Apple destek sayfası üzerinden ilgili kutucukları doldurarak garanti hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi

Öncelikle Apple tarafından devreye alınan kontrol sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Sayfayı açtığınızda karşınıza doldurmanız istenen iki kutucuk çıkacak. Bu kutucuklardan ilkine, garantisi sorgulanmak istenen cihazın seri numarası girilmeli. Diğer kutucuk ise pek çok sitede karşılaşacağınız güvenlik kodu uygulamasına dayanıyor. Resimde gördüğünüz kodu kutucuğa girip ardından devama tıklamanız yeterli.

Cihazınızın seri numarasını görüntülemek de garanti sorgulama işlemi kadar kolay denilebilir. Bunun için akıllı telefonunuzda izlemeniz gereke yol şöyle: Ayarlar > Genel > Hakkında. Ekrana gelecek olan sayfanın aşağılarına doğru baktığınızda seri numarası bilgisini görebilirsiniz. Bu numarayı çıkan garanti sorgulama sayfasındaki kutucuğa yazmanız yeterli. Sınırlı garanti desteği sunan Apple, 2 yıllık servis desteği oluşturuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.