iPhone iOS 11.4 Şarj Çabuk Bitiyor

/ 27 Haziran 2018 / 1.111 / yorumsuz
iPhone iOS 11.4 Şarj Çabuk Bitiyor

Apple Şarj Sorunu

Akıllı telefonların ortak sorunlarından bir tanesi de şüphesiz ki yaşanan şarj ve batarya sorunlarıdır. Bu sorunların çözümü için telefon üreticileri zaman zaman güncellemeler yayımlasa da aslında kesin bir çözümün ortaya çıkmadığı da gözle görülen bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim Apple’da son yaptığı tanıtım ile beraber yeni cihazlarını tanıtmasının dışında yeni iOS sürümünü de kullanıcılarına açmaya başladı.

iOS 11.4 Sürümü Sorunları

Zaman zarfı içerisinde bütün kullanıcılara dağıtılmaya başlayan iOS 11.4 sürümü beraberinde şarj sorunlarını da tekrar ortaya çıkarttı. İnsanların şikayetlerinin artması üzerine farklı yapılar içerisinde bu sürümü denemeye başlayan Apple’da ortaya çıkan şarj tüketimi sorunu için yeni güncelleme yayımlamaya da hazırlanıyor. Özellikle iPhone kullanan kullanıcıların Apple forumlarını, teknoloji sitelerini ve kullanıcı hatlarını meşgul ettiği bilinen bir gerçek olsa da şu ana kadar somur bir adım atılmaması da dikkatlerden kaçmıyor.

Sorun Nereden Kaynaklanıyor?

Apple’ın yayımlamış olduğu sürüm ile beraber kısa zaman içinde şarjı bitme noktasına gelen kullanıcıların bu sorunun çözümü için farklı yöntemler geliştirmeye başladıkları ve genel olarak telefonlarını düşük modda kullanmaya başladıkları da gözlemlenen bir gelişme olarak ön plana çıkıyor. Bazı kullanıcılar ve geliştiriciler yaşanan şarj sorunu ile ilgili olarak Wi-fi bağlantılarının etkin rol oynadığını öne sürmüş olsa da sorunun esas olarak Apple kaynaklı olduğunun da bilinmesi gerekiyor. Dolayısı ile sorunun yeni sürüm gelmeden düzelmesi de mümkün gözükmüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.