iPhone İOS Uygulama Çöktü Ne Yapılmalı?

/ 2 Şubat 2018 / 1.326 / yorumsuz
iPhone İOS Uygulama Çöktü Ne Yapılmalı?

iPhone İOS Uygulama Çöktü Ne Yapılmalı?

iPhone cep telefonu kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunların başında İOS uygulamasının sık sık çökme sorunu yaşaması yer almaktadır. Android işletim sistemi ile karşılaştırıldığında hata oranı son derece düşük olmasına rağmen çökme sorunu kullanıcılara oldukça sıkıntılı bir süreç yaşattığı için şikâyet almaktadır. Apple destek forumu çok etkin bir şekilde çalıştığı için genelde yaşanan sorunlar için anlık olarak çözüm önerileri ya da yeni güncellemeler yayımlanıyor. Ancak bazen bu tip çözüm önerilerinin bulunmadığı çökme sorunları da ortaya çıkabiliyor. Peki, “iPhone İOS uygulama çöktü ne yapılmalı” sorusunun yanıtı nedir?

iPhone Çöktü Nasıl Düzeltebilirim?

iPhone telefonunuz hiçbir şekilde tepki vermiyor ve tuşların hiçbiri basmanıza rağmen çalışmıyorsa bu durumda İOS çökmüş demektir. Cihazı kapatma tuşuna basmanıza rağmen kapatamıyorsanız bu durumda ana ekran tuşu ile güç tuşuna aynı anda basılı tutarak açılına kadar buna devam edin. Apple logosunu görene kadar iki tuşa beraber aynı anda basmaya devam edin. Bu sorun sıklıkla devam ediyorsa bu durumda İOS tarafından yayımlanan yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin ve yeni güncelleme varsa bunu cihazınıza yükleyin.

iPhone Güncelleme Nasıl Yüklenir?

Cihazınıza gelen yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için cihazınızın menü bölümünden Ayarlar, Genel, Yazılım Güncellemesi bölümünden gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz. Burada bir güncelleme varsa güncellemeyi indirerek cihazınıza yüklemeniz yeterli olacaktır. Bir güncelleme olmamasına rağmen cihazınız sürekli olarak çöküyorsa bu durumda cihazınızı mutlaka Apple Store yetkili servisine göndermeniz gerekmektedir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.