iPhone Kablosuz Şarj Hızı Tak-Çıkar!

/ 16 Kasım 2017 / 969 / yorumsuz
iPhone Kablosuz Şarj Hızı Tak-Çıkar!

iPhone’un Kablosuz Şarj Hızı Artıyor

Kablosuz şarj ünitesi özelliği ile tüm dikkatleri üzerine toplamayı başaran Apple yeni bir güncelleme ile ürününü iyileştirme çalışmalarına devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Apple son çıkarmış olduğu akıllı cep telefonları olan iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus cep telefonu modelleri için kablosuz şarj desteği sunmuştu. Apple tarafından üzerinde çalışılan ve son aşamaya gelen yeni güncelleme ile beraber artık bu cihazların kablosuz şarj ünitesi ile tam kapasite dolum süreleri büyük oranda kısaltılacak.

Amaç Rakiplerinin Gerisinde Kalmamak

Hatırlanacağı üzere Apple tarafından yapılan duyuru ile tanıtımı gerçekleştirilen iPhone kablosuz şarj özelliği ne yazık ki rakiplerinden daha yavaş olduğu için eleştirilere neden olmuştu. İşte oluşan bu tepkilere kayıtsız kalmayan Apple firması müşterilerinin taleplerini karşılamak ve rakiplerinin gerisinde kalmamak adına şarj süresini büyük oranda kısaltacak yeni bir yazılım yayımlamaya karar verdi. Yayımlanan İOS 11.2 Beta sürümünü deneyen kullanıcıların büyük bir bölümü artık kablosuz şarj ünitelerinin çok daha hızlı bir şekilde cihazlarının şarjını doldurduğunu fark etti.

Voltaj Kilidi Kaldırıldı

Yaşanan hızlanmanın en büyük nedeni olarak ise beta sürümünde yayımlanan İOS 11.2 sürümü ile Apple firmasının voltaj kilidini kaldırması gösterildi. Voltaj kilidinin kaldırılması ile beraber artık cihazlar tam kapasite ile şarj olacak ve bu sayede çok daha kısa sürede şarj olmaları sağlanacak.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.