İphone Kalıcı Silme Programı Nedir, Nasıl Kullanılır?

/ 31 Mayıs 2018 / 896 / yorumsuz
İphone Kalıcı Silme Programı Nedir, Nasıl Kullanılır?

İphone Kalıcı Silme Programı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Apple tarafından en çok satılan cep telefonu modelleri arasında yer alan iPhone 5S, iPhone 6S, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 8, iPhone X ve iPhone X Plus modellerinde yer alan verilerin tamamen silinmesi mümkündür. Elinde bulunan telefonu satmak ya da değiştirmek isteyen kişiler cihazlarında kalan tüm verilerin kalıcı olarak silinmesini istemektedir. Peki, iPhone kalıcı silme programı nedir, nasıl kullanılır?

İphone Kalıcı Silme Programı Nedir?

Telefonda yer alan tüm verilerin kalıcı olarak silinmesini sağlamak amacı ile geliştirilen programlara iPhone kalıcı silme programı adı verilmektedir. Bu programlar farklı kaynaklar tarafından yayımlanmakta olup bunlar arasında en etkili olarak kabul edilenler Apowersoft, iMyfone Umate Pro ve Wondershare uygulamalarıdır.

İphone Kalıcı Silme Programı Nasıl Kullanılır?

İlk olarak temizlik yapmak istediğiniz cihazda bulunan iCloud gibi yedekleme işlevi gören tüm uygulamaları kaldırarak işe başlayın. Tüm hesaplardan çıkış yaptıktan sonra telefonu temizleme adımına geçin.

Ardından cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün. Bunun için ayarlar, genel, sıfırla ve tüm içerikler adımlarını takip edin. Ardından gelen son ekranda ayarları sıfırla yazısına dokunun ve işleme onay verin. Sonra yukarıda yer alan İphone Kalıcı Silme Programları arasından birini tercih ederek cihazınıza kurun ve telefonu tamamen temizleme işlemini gerçekleştirin. Kaybolan iPhone cihazlar içinde uzaktan silme işlemi yapılmakta olup bunun için cihazın mutlaka çevrimiçi olması gerekmektedir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.