İphone Karşı Tarafa Ses Gitmiyor Sorunu

/ 5 Ocak 2019 / 1.118 / yorumsuz
İphone Karşı Tarafa Ses Gitmiyor Sorunu

İphone Karşı Tarafa Ses Gitmiyor Sorunu

 

Telefonda konuşurken karşı tarafa sesin gitmemesi veya size karşı tarafın sesinin gelmemesi sadece İphone telefonlarına özel bir sorun değil. Samsung, Huawei, Sony veya diğer markaların da ortak sorunlarından birisi olarak görülüyor. Gerek yazılımsal, gerekse donanımsal sorunlardan kaynaklı olan ancak basit birkaç işlemle giderilebilen sorunlar olarak biliniyor. İphone karşı tarafa ses gitmiyor sorunu üzerinden yola çıkarak nasıl bir çözüm üretebiliriz hep birlikte inceleyelim.

Muhtemel Sorunlar ve Çözümleri

 

Telefonunuzun mikrofon kısmında bir arıza olabilir. Yağmurlu havada telefonda konuşmak, günlük olarak tükettiğimiz sıvı gıdaların bir şekilde mikrofonla temas etmesi mikrofon arızasından dolayı karşı tarafa sesin gitmesini engelliyor olabilir. Çözümü ise garantisi varsa servise göndermek veya garantisi yoksa telefonun mikronunun bakımını veya değişimini yaptırabilirsiniz.

Telefonu yere düşürmeniz veya darbe almasından kaynaklı olarak donanımsal sorun meydana gelmiş olabilir.

Şebeke probleminden veya sim kartınızdan kaynaklı olabilme ihtimali değerlendirilmelidir. Mutlaka başka bir sim kart ile deneyiniz.

Cihazı bazen yeniden kapatıp açmanız yazılımsal sorunların çözümü için yeterlidir. Yazılımsal sorun restart işleminden sonra düzelmediyse format atmak gerekebilir.

4.5G yeteri kadar çekmiyor olabilir. LTE ayarlarından 3G seçilerek denenmelidir.  Ayarlardan internet için 4.5G, konuşma için 3G seçerek test edebilirsiniz.

İphone WhatsApp karşı tarafa ses gitmiyor diyorsanız eğer normal konuşurken ses karşı tarafa gidiyor ya da geliyor ise yazılımsal bir sorundur.

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.