iPhone Kulaklık Modunda Kaldı, Kapanmıyor Nasıl Kapatırım?

/ 5 Nisan 2018 / 3.641 / yorumsuz
iPhone Kulaklık Modunda Kaldı, Kapanmıyor Nasıl Kapatırım?

iPhone Kulaklık Modunda Kaldı, Kapanmıyor Nasıl Kapatırım?

Dünyanın en kaliteli telefonlarından biri olarak gösterilmesine rağmen ne yazık ki iPhone telefonlarda da bazı kronik sorunlar yaşanmaktadır. Bunlardan biri de işletim sisteminde sıklıkla yaşanan iPhone kulaklık modu takılı kalma sorunudur. Telefonunu kulaklıkla kullanmak isteyen kişilerin kulaklık modu seçeneğini aktif hale getirmesi gerekirken iPhone kulaklık modu kapatma işleminde ne yazık ki işlem gerçekleştirilememekte ve cihaz bu modda takılı kalmaktadır. Peki, “iPhone kulaklık modunda kaldı, kapanmıyor nasıl kapatırım?” diyenler ne yapmalı?

iPhone Kulaklık Modunda Neden Takılı Kalır?

iPhone cihazların kulaklık modunda takılı kalmasının çok sayıda nedeni olabiliyor. Bunlardan ilki ve en çok görülüne orijinal kulaklık yerine ucuz başka kulaklıkların kullanılması. Bilindiği üzere iPhone cihazların aksesuarları son derece yüksek fiyatlara satılıyor ki bu da milyarlarca lira vererek telefon alan kişileri alternatif ucuz yöntemleri denemeye itiyor. Ancak iPhone markalı olmayan tüm aksesuarlar İOS işletim sistemi üzerinde tahrip edici bir etkiye sahip ki bu da zamanlı cihazın hata vermesine neden oluyor. Buna ek olarak hoparlörün ya da kulaklığın müzik dinleme işlemi esnasında çıkarılması ya da çok hızlı bir şekilde çıkarılması da sorun yaşanmasına neden oluyor.

iPhone Kulaklık Modundan Nasıl Çıkarılır?

  • iPhone kulaklık modu seçeneğine bir kere tıklamanız durumunda kulaklık modundan cihazınızın çıkması gerekir. Ancak bu kulaklık modu takılı kaldıysa kulaklığınızı birkaç kere takıp çıkararak sonrasında aynı işlemi yine denemeniz gerekebilir.
  • Kulaklığınızın bozulmuş olması ihtimaline karşı bir başka iPhone kulaklık takarak yine mod kapatma tuşunu deneyebilirsiniz.
  • Sorun devam ediyorsa iPhone yeniden başlatma özelliğini kullanın ve cihazınızı yeniden başlatın.
  • Kulaklık girişinin temiz olduğundan emin olun.
  • İOS işletim sistemi için bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.
  • Sorun devam ediyorsa yazılımsal bir soruna karşın cihazınızı yetkili servise yönlendirin.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.