İphone Kulaklık Modunda Takılı Kaldı Sorunu Nasıl Çözünür?

/ 25 Şubat 2019 / 561 / yorumsuz
İphone Kulaklık Modunda Takılı Kaldı Sorunu Nasıl Çözünür?

Sizde İphone kullanıcıysanız ve bu sorunla karşılaşıyorsanız bu sorun için çözüm sunacağız. Müzik dinlerken ya da telefonla konuşurken kulaklık kullanıyorsanız ve bu işlem ardından kulaklığı çıkarınca ekranda kulaklık işaretinin hala kaldığını sık olarak görebilirsiniz.

Bu durumun yani kulaklık modunda takılı kalmasının neden olarak hoparlörden sesinin çıkmaması, çağrılarda karşı tarafa sesin gitmemesi gibi olumsuz etkenler oluşturabilir. Siz de bu durumu yaşıyorsanız sizler için bu sorunun çözüm yönteminden bahsedeceğiz.

Kulaklık Modunda Takılı Kalma Sorunu

iphone

 

İphone’nuz kulaklık modunda takılı kaldıysa sürekli olarak sorun yaşıyorsanız aşağıda olan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • iOS işletim sisteminden dolayı 5mm jaklı girişi olan akıllı telefonunuz algılama sıkıntısı yaşayabilir. Bu durumu çözmek için kulaklık kablosunu art arda çıkarıp takın.
  • Telefon kulaklığınızı değişip başka kulaklık deneyin çünkü kulaklıkla alakalı da sorun ortaya çıkabilir. Yeni bir kulaklık almayı deneyin.
  • Girişte olan toz, pisliklerden alakalı da bu sorun olabilir kulaklık girişinizin içini temizlemeyi deneyin. Kirlerle alakalı sorun oluşmuş olabilir.
  • Bu durumu yaşadığınız zaman cihazınızı yeniden açıp kapatmayı deneyin. Açma kapama işlemi ardından hoparlör işareti kalkabilir.
  • İşletim sisteminize güncelleme yapmayı da deneyin.

Eğer üst kısımda olan işlemleri uyguladıysanız ve hala sorun devam ediyorsa, müşteri temsilcinizi arayarak yardım alabilirsiniz. Yukarıda olan adımlar ve müşteri temsilciniz de telefonunuzun bu sorununu düzelmediyse, cihazınızda olan sorun devam ediyorsa garantiye göndererek yaptırabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.