iPhone Maruz Kalma Bildirimleri Nedir?

/ 23 Eylül 2020 / 2.884 / yorumsuz
iPhone Maruz Kalma Bildirimleri Nedir?

İphone telefonlara maruz kalma bildirimleri adlı yeni bir özellik eklendi. COVID 19 içerikli açıklamaya baktığımızda virüs tanıtı bulunan kişilerle iletişim kolaylaşıyor.

Genel anlamda güvenlik ve hata iyileştirmeleri içeren sürüm virüs odaklı yayınlandı. Yeni sürümde yer alan başlıktaki özellik önemli bir hizmet olarak hayatımıza girdi. Maruz kalma bildirimleri covid-19 ile ilgili maruz kalma olasılığınızda size bildirim göndermeyi sağlayan özelliğin adı. Tanı konulan kişi bildirebilir ve yakında olan insana durumu bildirebilir. Virüs bildiriminde bulunmuş kişiye maruz kalınıp kalınmadığı bildirimi günlüklerden bakılarak iletilir.

Bu özellik ülkemizde henüz yok ama kısa zamanda geleceğini düşünüyoruz. Maruz kalma bildirimleri nasıl kullanılır diyenler için ise;

  • Cihazın ayarlarından ilgili bölümü açınız.
  • ‘’maruz kalma bildirimleri’’ aç yazısına dokunun.
  • Bölgenizi seçin.
  • Karşınıza maruz kalma şu an kullanılamıyor uyarısı gelecek.

Açıklamaya göre bölgede sağlık yetkilileri tarafından ‘’açılmamış’’ mesajı yer alıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz