iPhone Numara Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

/ 14 Mart 2018 / 2.146 / yorumsuz
iPhone Numara Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone Numara Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok satılan cep telefonu modelleri arasında yer alan iPhone kullanıcılara farklı pek çok özelliği tek bir cihazda kullanma fırsatı sunuyor. Üst düzey özelliklerin yanı sıra her cihazda olan standart özellikler de iPhone cihazlarda kullanılabiliyor. Bunlardan biride numara gizleme özelliğidir. Peki, iPhone numara gizleme işlemi nasıl yapılır?

Numaramı Nasıl Gizleyebilirim?

İOS numara gizleme hakkı tanıyan işletim sistemleri arasında yer almaktadır. Aradığınız numaranın sizin numara bilgilerinize ulaşmasını engellemek olarak tanımlanan numara gizleme özelliğini aktif hale getirmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanmaktadır;

Numara Gizlemek İçin Kullanabileceğiniz 1. Yöntem

Numara gizleme işlemi için tercih edebileceğiniz ilk yöntem telefon ayarlarınızı değiştirmektir. Ayarları değiştirmek için cep telefonunuzun menü bölümünden sırası ile ayarlar / telefon / numaramı göster seçeneklerini tercih ederek ilerleyin ve en sonunda aktif olan bu seçeneği kapatın.

Numara Gizlemek İçin Kullanabileceğiniz 2. Yöntem

iPhone numara gizleme işlemi için kullanabileceğiniz ikinci yöntem kod girerek arama yapmaktır. Özellikle de sadece tek bir arama için telefon numarasını gizlemek isteyen kişilerin kullanabilecekleri en pratik yöntem olan kod tuşlama yönteminde arama yapmadan önce cep telefonu numarasının önüne #31# tuşlarına basmanız yeterli olacaktır.

Numara Gizlemek İçin Kullanabileceğiniz 3. Yöntem

Kullanabileceğiniz son yöntem ise cep telefonu operatörünüzü arayarak numaranızı görüntülemeye kapatmaktır. Ancak bu ücret bazı operatörler tarafından ücretli sunulmakta olup öncesinde bilgi alınması bu ücreti öğrenmenizi sağlayacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.