iPhone Saat-Tarih Ayarını Düzenleme 2019

/ 25 Haziran 2019 / 844 / yorumsuz
iPhone Saat-Tarih Ayarını Düzenleme 2019

Akıllı cihazlarda saat güncellemesi konusunda oluşan karışıklık nedenini çözmüş olacağız. Telefonunda oluşan sorunlar ya da saat uygulamalarının otomatik olarak 1 saat geri ya da ileri alınması sonucu, telefonunuzun saati yanlış olur.

Akıllı cihazlarda saat güncellemeleri otomatik bir şekilde yapıldığı için, saatlere bakan kişiler saatlerinin 1 saat geride ya da ileride olduğunun farkına varacaktır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için iPhone kullanıcılarına tarih ve saat değiştirmesi konusunda yardımcı olacağız. Otomatik ayar sonucu saatiniz bu tarz durumlarda değişir bizim burada yapacağımız işlem ise, otomatik saat ayarını kapatmak olacaktır.

Saatinizin otomatik ayarını kapatmak için ilk olarak Ayarlar alanına tıklayın. Daha sonra Genel alanına geçiş yapın. Son olarak tarih ve saat alanına tıklayın. Üst alanda yer alan otomatik ayarlar butonu aktif görünecektir. Bu butonu kapattığınız zaman, otomatik ayarınız kapanacaktır ve siz kendiniz saat ayarını gerçekleştirmiş olacaksınız.

Hemen alt kısmında yer alan saat kısmından doğru olan saati ayarlayın ve daha sonra kaydet tuşuna bastığınız zaman saatiniz artık otomatik saate dönüş yapmayacaktır. Sizin ayarlamış olduğunuz saat üzerinden, zaman akışı sürecektir. Aynı zamanda tarihte bir değişiklik olursa, tarih kısmından o günün tarihini ayarlayarak, tarihinizi de doğrulamış olursunuz. Bu adımlar sayesinde saat kargaşasına son vermiş olursunuz ve herkes için doğru olan saati ayarlamış olursunuz. Cihazınız saat ve tarihi otomatik olarak değil manüel olarak ayarlanacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular