İPhone şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz

/ 20 Şubat 2019 / 394 / yorumsuz
İPhone şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz

 

iPhone’unuz sonsuz miktarda güvenli bilgi depolar.

Kredi kartı numaralarınızın kaydedilmiş olmasına, bankacılık bilgilerinin saklanmasına ya da iş e-postanıza giriş bilgilerinin otomatik olmasına bakılmaksızın, bu ayrıntıların her zaman güvenli ve güvenli olması çok önemlidir.

Bu ayrıntıların yanlış ellere geçmemesini sağlamak için gidebileceğiniz birçok yol var. Elbette, Telefonunuzu yüzyüze ve dokunma kimliği gibi güvenli hale getirmenin süslü yolları vardır. Ancak, sizden başka kimsenin bilmediği ve kimsenin tahmin edemediği bir iPhone şifresi olması da aynı derecede önemlidir. Ayrıca, çalışma bilgisayarınızdaki programlar için bir şifre yöneticisi kullanabiliyorken , iPhone şifrenizin gerçekten hatırladığınız şifre olması gerekir.

Parolanızı başkalarıyla paylaşmaktan veya artık kullanmak istemediğiniz bir parolayı seçmekten suçluysanız, iPhone şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Çok basit ve aşağıda nasıl yapıldığını açıklıyoruz.

İPhone şifresi nasıl sıfırlanır:
İPhone Ayarlarını açın.
Geçerli şifrenizi girin.
Listeden Şifre Değiştir’i seçin.
Parola türünü seçin.
Yeni şifrenizi girin.

İPhone Şifresini Sıfırla

İPhone’un ilk sürümü piyasaya sunulduğundan beri, Haziran 2007’de, ana ekrana erişebilmek için dört basamaklı bir şifre girilmesi gerekiyordu. Yapmanız gereken tek şey Sidekick’i açmak ve slayttan geçmek istediğinizde bir metne cevap verebildiğiniz, şifreniz gerekmediği zamanlar (o günlerdi) hatırlamak için yeterince yaşlıyım.

Açıkçası, o zamanlar telefonlarımızda çok daha az bilgi yaşıyordu. Her yeni olması gereken akıllı telefon uygulamasının tanıtımıyla iPhone’unuzu güvence altına almak giderek daha önemli hale geldi. Böylece Eylül 2013’de Touch ID, ardından Eylül 2017’de de Face ID geldi.

İPhone’unuzun kilidini açmak için tüm bu yeni yöntemlerle bile, şifrenizin parçalanamaz hale getirilmesi çok önemlidir. İPhone şifrenizi nasıl sıfırlayacağınıza ilişkin talimatlar için okumaya devam edin.

İPhone Ayarlarını Aç

İPhone’unuzda olması gereken çoğu şey gibi, şifrenizi sıfırlamak Ayarlarınıza gitmekle başlar.

Oradan, Dokunma Kimliği ve Parola’ya gidin. Bir iPhone X’iniz varsa, bunun yerine Yüz Kimliği ve Parola olacaktır.

Şifreyi gir

İPhone şifrenizi sıfırlayabilmeniz veya bu kategorideki herhangi bir şeyi yapmadan önce, geçerli şifrenizi girmelisiniz.

İPhone Şifresini Değiştir

Sonraki ekran, iPhone’unuzun güvenliğinde, Touch ID’ye başka bir parmak izi ekleme ve şifrenizin ne sıklıkta gerekli olduğunu seçme dahil, çeşitli değişiklikler yapabileceğiniz yerdir. İPhone şifrenizi güncelleyeceğiniz için, seçenekler listesinden Şifre Değiştir’i seçin.

Parola Seçenekleri

Güncellemeden önce, geçerli şifrenizi bir kez daha girin. Bunu yaptıktan sonra, iPhone şifrenizi yeni bir şeye sıfırlayabilirsiniz.

Şifre Seçenekleri’ne dokunursanız, sahip olmak istediğiniz şifre türünü seçebilirsiniz. Standart dört basamaklı sayısal koddan, dört basamaktan daha uzun olacak özel bir sayısal koddan veya sayılar, harfler ve semboller içerebilen özel bir alfasayısal kod arasından seçim yapın.

Erişim reddedildi

İPhone’umuz günlük hayatımızın bir parçası haline geldi, sık sık kullandığımız ve sakladığı her şeyi aldığımız gibi.

Avrupa maceranızdan, Venmo hesabınızdan ve yaklaşan pazarlama sunumunuz için SlideDeck’in fotoğraflarının tamamen taze ve kırılması zor şifrenizin arkasında olduğundan emin olun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.