iPhone uygulama bildirimleri kapatma

/ 18 Mart 2019 / 462 / yorumsuz
iPhone uygulama bildirimleri kapatma

iPhone uygulama bildirimleri nasıl kapatılır? Bugünkü konumuzda iPhone cihazlarda kurulu olan uygulamalarda bildirimler hakkında konuşacağız. Kurulu olan uygulamalarda gelen mesaj yada diğer bildirimler konusunda ne yapabiliriz? iPhone uygulama bildirimleri nasıl kapatılır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

Bizzat kendi kullandığım iPhone cihazımda da bazen gelen bildirimleri okumadığım için sürekli bir yeni bildirim varmış gibi gösteriyor. Bu konuda kendimin rahatsız olması ve sizlerinde rahatsız olabileceğini düşünerek uygulama bildirimlerini kapatmak veya devre dışı bırakmak için gerekli işlemleri anlatacağım.

iPhone uygulama bildirimleri nasıl kapatılır?

iPhone cihazlarda uygulama bildirimlerini kapatmak için aşağıdaki yolları takip ediniz;

  • İlk olarak ayarlar menüsüne girin
  • Daha sonra Bildirimler kısmına dokunun
  • Bildirimlerini kapatmak istediğiniz uygulamaya dokunun
  • Uygulama simgesinde göster kısmında bu ayarı kapatın

Bu işlemlerden sonra artık uygulama bildirimleri kapanacak ve rahatsız oldukça uygulama simgesinde ki bildirimleri devre dışı bırakarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin yanı sıra iPhone’lar kilitli ekran yada normal bildirimlerin tamamını da kapatabilirsiniz.

iPhone’da tüm bildirimleri kapatma

Eğer iPhone uygulamasında bütün bildirimleri kapatmak istiyorsanız, bildirimler kısmından “bildirimlere izin ver” seçeneğini kapatabilirsiniz. Böylelikle artık size hiçbir şekilde bildirim gelemeyecektir. Tüm bildirimleri kapattıktan sonra yeniden açmak isterseniz bildirimlere izin ver kısmına gelip tekrar aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Sizlerinde soru veya merak ettiği işlemler ve rahatsızlıklar varsa eğer bize yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.