iPhone VCF Dosyasını İçe Aktarma İşlemi

/ 2 Aralık 2019 / 20.040 / 1 Yorum
iPhone VCF Dosyasını İçe Aktarma İşlemi

Bu yazımızda sizlere iPhone VCF dosyasını nasıl içe aktaracağınız konusunda bilgi vereceğiz. vCard olarak da bilinen VCF kişi kartlarını mail yolu, itunes, icloud üzerinden iPhone içine aktarabilirsiniz. Aslında cihazlarda senkronize olarak düzenli bir şekilde icloud yedekleme yaparak güncellemektedir. Aşağıda yer alan adımlar sayesinde iPhone VCF dosyasını nasıl içe aktaracağınız konusunda yardımcı olacağız.

İlk olarak e-posta ile mail gönderme şeklinde kişileri aktarabilirsiniz. Bu durum için VCF kartı mail dosya gönderme yerine dosya ekle kısmına ekleyerek mail olarak kendinize atın ve daha sonra bu maili iPhone cihazınızda açın. VCF dosyasını posta üzerinden açın ve ardından dosyada kişileri eklemek için açtığınız mailde bu dosyayı kişilere eklemiş olursunuz.

Aynı zamanda icloud üzerinden VCF kartlarında olan kişileri ekleyebilirsiniz. Bu durum için VCF kartını bilgisayarınıza atıp ardından bilgisayarda bu link üzerinden apple kullanıcı mail adresini açın. / Kişiler kısmına giriş yapın ve en altta bulunan ayarlar kısmına girin. Karşınıza Vcard’ı dışa aktar ve vCard’ı içe aktar yazıları yer alacaktır.

Bu alan üzerinden daha önceden alınan vCard buradan içe aktar olarak iCloud üzerinden telefonla senkronize edildiğinde bu bilgiler cihazınıza gelmiş olacaktır. En son yöntem olarak da vcf kartını outlook içine yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere VFC dosyasını nasıl içe aktaracağınız konusunda bilgi verdik. Merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz

iPhone VCF Dosyasını İçe Aktarma İşlemi (1 Yorum)

  1. İrem Hanım merhabalar, Yazılarınız ve gayretiniz çok güzel. sizi tebrik ederim.
    Nacizane tavsiyem aşamaları numaralanmış adımlar şeklinde yazarsanız daha anlaşılır olabilir.
    iyi günler.