iPhone ve Android Telefonlarda PİN Kodu Nasıl Açılır?

/ 7 Mart 2018 / 1.763 / yorumsuz
iPhone ve Android Telefonlarda PİN Kodu Nasıl Açılır?

iPhone ve Android Telefonlarda PİN Kodu Nasıl Açılır?

PİN ve PUK kodları cep telefonu kullanıcılarının sıklıkla duyduğu ancak hakkında pek bilgi sahibi olmadığı konular arasında yer almaktadır. Bu kodlar belirli durumlarda girilmesi gereken 4 basamaklı sayısal değerler olup yanlış girilmesi durumunda telefon kilitlenmektedir. Peki, PİN kodu kilitlenirse nasıl açılır?

İOS Telefonlarda PİN Kodu Nasıl Açılır?

iPhone telefonlarda kilitlenen PİN kodunu açmak için ilk olarak ayarlar bölümüne giriş yapın. Ardından sırası ile Telefon ve SİM – PİN adımlarını takip ederek gerekli işlemleri gerçekletirin. Eğer iPad kullanıyorsanız bu durumda Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra Hücresel Veri ve SİM – PİN adımlarını girin. Giriş yaptığınız bu bölümden pin özelliğini açıp kapatabilirsiniz. Yapmış olduğunuz değişikliklerin kayıt edilmesi için Bitti yazısına basmanız yeterli olacaktır.

Android Telefonlarda PİN Kodu Nasıl Açılır?

Android işletim sistemini kullanan farklı çok sayıda marka bulunduğu için cihazlara göre kullanılacak olan yöntem farklılık göstermekle beraber genelde Ayarlar bölümünde yer almaktadır. Cihazınızın ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra güvenlik bölümünü tıklayarak SİM – PİN kodu bilgisine ulaşabilirsiniz.

Kilitlenen PİN Kodu Nasıl Açılır?

3 defa üst üste yanlış girmeniz durumunda PİN kodunuz kilitlenir. PİN kodu kilitlendi sorunu yaşıyorsanız cep telefonu operatörünüzün müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Yine cep telefonu operatörünüzün sunduğu online işlemler menüsünü kullanarak ta PİN kodunuzu açabilirsiniz.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.