iPhone ve Android telefonlarda Wi-Fi hotspot şifresini nasıl değiştirirsiniz?

/ 15 Ekim 2018 / 756 / yorumsuz
iPhone ve Android telefonlarda Wi-Fi hotspot şifresini nasıl değiştirirsiniz?

 

iPhone ve Android akıllı telefonlarınızdaki Wi-Fi hotspot şifresini nasıl değiştirirsiniz?

 
Veri bağlantınızın başkaları tarafından yetkisiz olarak erişilmesini önlemek için hotspot’unuzda bir Wi-Fi şifresi ayarlamak çok önemlidir. Parola korumalı bir Wi-Fi hotspot bağlantısı ayrıca telefonunuzun veri bağlantısını Mac, PC, tablet veya akıllı TV gibi diğer cihazlarla paylaşmanıza yardımcı olur.

Kullanıcıların güvenlik ve güvenlik göz önünde bulundurularak e-posta hesaplarının, ATM’lerinin, dizüstü bilgisayarlarının, cep telefonlarının pinlerini veya şifrelerini düzenli aralıklarla değiştirmeleri veya güncellemeleri önerilir.

Wi-Fi şifrenizi sık sık arkadaşlarımıza ve ailemize veri bağlantılarını onlarla paylaşmak için veriyoruz ve şifreyi çok fazla insanla paylaşmak, hack’lerin ve güvenlik ihlallerinin olasılığını artıracaktır. Bu durumlardan kaçınmak için hotspot şifresini düzenli olarak güncellemelisiniz. Artık akıllı telefonunuzdaki Wi-Fi hotspot şifresini nasıl değiştireceğinizi veya güncelleyeceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.


 

Android’de  Wi-Fi hotspot şifresi nasıl değiştirilir?

 
1. Telefonunuzun ayarlarını açın ,
2. Kablosuz ve ağlara gidin ve Diğer üzerine dokunun ,
3. Şimdi Tethering & taşınabilir hotspot seçeneğine gidin ve Portable Wi-Fi hotspot menü seçeneğinin yanındaki geçiş düğmesine dokunun ,
4. Bundan sonra Wi-Fi hotspot kurulumuna dokunun ,
5. Burada hotspot ismini şifre ile birlikte değiştirebilirsiniz.

Not: Farklı Android akıllı telefon üreticileri, ayarlarda hotspot seçeneğini yerleştirmenin kendi yollarına sahiptir. Örneğin, Samsung akıllı telefonlarındaki bağlantı ayarlarında bulabilirsiniz.
 

iPhone’da Wi-Fi hotspot şifresi nasıl değiştirilir?

 
1. iPhone’un Ayarlarına gidin ,
2. Kişisel hotspot seçeneğine dokunun ve açık konuma getirin ,
3. Wi-Fi veya Bluetooth‘un açık olduğundan emin olun ,
4. Wi-Fi şifre seçeneğine dokunun ve seçtiğiniz şifreyi girin.


 

Güvenli bir şifre nasıl seçilir?

 
Basit bir şifreyi tahmin etmek kolaydır ve deneme-yanılma yöntemini kullanarak çözülebilir, paylaşılan veri bağlantınıza yetkisiz erişime yol açabilir. Aşağıdaki yönergeleri izleyerek, hotspot‘lar için güvenli bir şifre seçebilirsiniz.

1. Her zaman alfanümerik şifreyi kullanın ,
2. Evcil hayvanınızın adı, doğum tarihi, ev numarası, bisiklet / araba numarası, telefon numaranız vb. Gibi kolay tahmin edilen şifreler kullanmaktan kaçının ,
3. Özel karakterler kullanmak, şifreyi biraz karmaşık hale getirir.

Güvenli şifrenizi oluşturduktan sonra sizlere önerimiz sadece sizin ulaşabileceğiniz bir yere not almanız. Karmaşık şifre olsun diye abartıldığında genelde unutulmaya sebebiyet verebiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular