iPhone ve iPad gizli ağa bağlanma işlemi

/ 24 Şubat 2019 / 597 / yorumsuz
iPhone ve iPad gizli ağa bağlanma işlemi

iPhone ve iPad model cihazlarda gizli ağa nasıl bağlanılır? iPhone gizli ağa bağlanma konusunda sizler için nasıl bağlanacağınızı anlatacağız. Gizlenmiş olan wireless ağlarına bağlanmak için gereken işlemleri madde halinde sizlere sunuyoruz. İşte gizli ağ hakkında tüm detaylar…

iPhone ve iPad model cihazlarınızda gizli ağlar bulunan ortamda gizli ağın ismini biliyorsanız eğer, aşağıdaki adımları uygulayarak sizlerde bu gizli ağlara bağlantı kurarak internete bağlanabilirsiniz.

İPHONE ve iPad gizli ağa bağlanma

  • Eğer gizli bir ağ modem üzerinden oluşturulmuş ise, cihazlarınız bu gizli ağları görmeyecektir. Saklanmış olan gizli ağları bulmanız ve bağlanmanız için aşağıdaki adımları tek tek uygulayın. Toplamda 1 dakika bile sürmeyen bu işlem başta size karışık gelebilir.
  • İlk olarak gizli ağlar, wifi listenizde görünmediği için gizli ağın ismini bilmelisiniz.
  • iPhone model cihazlarda gizli ağa bağlanmak için “Diğer” seçeneğine dokunun. Daha sonra AD kısmına gizli ağın adını yazın. Doğru yazdığınıza emin olun.
  • iPhone gizli ağa bağlanmak için “güvenlik” kısmında bağlantı şeklini seçmelisiniz. Doğru güvenlik modülünü seçmeniz gerekmektedir. Wep, Wpa, Wpa2, Wpa kurumsal gibi birini seçin. Bağlantı türünden sonra “parola” kısmına şifrenizi yazın.
  • Bu adımlardan hemen sonra “katıl” seçeneğine dokunun ve gizlenmiş ağa bağlanmış olacaksınız. Eğer bilgiler doğru ise, ağınıza bağlantı sağlanacaktır.

Yukarıdaki işlemleri iPhone model cihazlarınızda uygulayabilirken, iPad model cihazlarınızda da uygulayarak gizli ağa bağlantı sağlayabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.