iPhone ve iPad silinmeyen uygulama silme

/ 13 Nisan 2019 / 1.052 / yorumsuz
iPhone ve iPad silinmeyen uygulama silme

Bugün sizlere iphone model cihazlarda silinmeyen uygulamaların nasıl silineceğini anlatacağız. Bu sorun herkesin başına gelebilen bir sorun olup, kaldırılmayan uygulamaların silinmemesi garip bir sorun olarak görülüyor. Peki nasıl siliniyor?

iPhone veya iPad kullanıcılarının ara sıra yaşamış oldukları bir takılma veya başka bir sorundan ötürü yaşadıkları sıkıntılar olmakta. Apple Store’da yapılan bir güncelleme sırasında yada indirme sırasında takılı kalan yada internet kesintisinden dolayı takılı kalan bazı uygulamalar askıda kalıyor ve silinmiyor. Koyu olarak görülen bu simgelere basıp silmek istediğimizde ise silemiyoruz.

Sorun bu şekilde başlar ve kullanıcılar bunu büyük bir sorun sanar ama öyle değil. Bu uygulama nasıl silinir için bazı yollar mevcut. İşte o yollar…

iPhone Silinmeyen Uygulama Silme

Apple Store‘da indirme yaptığınız yada inen bir uygulamada yaşanan sorunlar şu şekilde çözülmektedir;

İlk yol yeniden apple store giriş yaparak silinmesini isteğiniz uygulamaya gelip ikona tekrar tıklayıp güncelleme demek oluyor. Böylelikle uygulama yeniden güncellenecek ve indirme başarılı bir şekilde gerçekleşeceği için kendiniz silebileceksiniz.

Asıl sorun aslında takılı kalan bir şeylerin güncellenerek normal işlevine dönmesi oluyor.

Diğer bir yol ise Ayarlar, Genel, iPhone saklama alanına gelip bu kısımdan tümünü göster demeniz oluyor. Daha sonra açılan pencerede silinmeyen uygulama üzerine dokunun. Bu uygulamayı sil diyin ve uygulama silinecektir.

Tüm bunların dışında ise iTunes üzerinden de kaldırabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.