iPhone X Ekran Boyutu Kaç

/ 27 Mart 2019 / 394 / yorumsuz
iPhone X Ekran Boyutu Kaç

Apple’ın yeni amiral gemisi olarak ortaya çıkan iPhone X cihazın ekran boyutundan bahsedeceğiz. Şirket gösterişli bir şekilde tanıtım yaparak cihazı kullanıcılara sunmuştu. Uzun süredir piyasada olan cihaz kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Ekran ebatlarından bahsetmeden önce kamera özelliklerinden bahsedelim.

Cihazın ön kamerası 7 megapiksel, f/2.2 diyafram açıklığına sahip, 1080p video kaydı, Face ID kamera ya sahiptir. Arka kamerası ise 12 megapiksel f/1.8 ve 12 megapiksel f/2.4 (OIS destekli) 60 fps 4K, 240 fps 1080p video kaydına sahiptir. Depolama olarak da 64 ve 256 GB depolama alanına sahiptir.

iPhone X Ekran Boyutu

Ekran boyutu olarak yüksekliği 143.6 mm ( 5,65 inç ) ve genişliği ise Genişlik:70.9 mm ( 2.79 inç ) olan cihaz, derinlik bakımından 7.7 mm ( 0.30 inç ). Ağırlık konusunda da 174 gram olan cihaz kullanıcılar tarafından beğenilmektedir. iPhone X cihazı ekran tipi bakımından Super Retina HD ekrana sahiptir. Aynı zamanda 5,8 inç oled multi- Touch ram ekran HD ekran kullanmaktadır.

Çözünürlük olarak kullanıcıların beğenisine sahip olan cihaz 2436×1125 piksel çözünürlük 1.000.000:1 zıtlık oranına sahiptir. Parlaklık bakımından yine tutulan telefon 625 cd/m2 maksimum parlaklığa sahiptir. Aynı zamanda ekranda yağ tutmayan kaplama bulunmaktadır. Yukarıda olan ekran boyutları ve cihazın özellikleri iPhone’un sevilmesine önayak oluyor. iPhone hakkında çıkan sorunlar ve gerilemeler de gözleri şirketin yeni çıkaracağı telefona yöneltiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.