iPhone X Telefon Maliyeti Ne Kadar?

/ 21 Ağustos 2018 / 616 / yorumsuz
iPhone X Telefon Maliyeti Ne Kadar?

iPhone X Telefon Maliyeti Ne Kadar?

iPhone serisinin en pahalı modellerinden biri olan iPhone X modeli için telefon maliyeti ortaya çıkarıldı. Yapılan açıklamaya göre 999 dolara satılan iPhone X maliyeti ile kıyaslandığında şimdiye kadar Apple’a en çok kazandıran telefon oldu. Peki, iPhone X telefon maliyeti ne kadar?

iPhone X Maliyeti Ne Kadar?

Dünyanın en çok satılan cep telefonu modellerine hayat vermeye devam eden Apple tarafından üretilen iPhone X piyasaya sürüldüğü günden bu yana yüksek satış rakamları ile dikkat çekiyor. iPhone 8 modeli ile kıyaslandığında çok daha büyük bir kar oranı ile satılan cihazın Apple için maliyeti 357 dolar olarak hesaplanmış durumda. Reuters tarafından yapılan araştırma sonucunda elde edilen rakama göre Apple satmış olduğu her iPhone X modeli ile % 64 gibi son derece büyük bir kar oranına imza atıyor.

Rekor Kar Oranı Tepki Topladı

Reuters tarafından yapılan açıklamanın ardından Apple iPhone X modelini satın alan kişiler yüzde 64’lük kar oranı ile büyük bir şok yaşadı. Pek çok kullanıcı Apple’ı iPhone kullanıcılarını sömürmekle suçlarken elde edilen bu kar oranının ticaret için hiç etik olmadığına vurgu yapıldı. Apple telefonların sahip oldukları İOS yazılımı diğer yazılımlara oranla daha güvenilir bulunduğu için Apple müşterileri başka markaları kullanmıyor ve Apple markası tarafından üretilen cihazları tercih ediyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler