İPhone X, XS ve XR Nasıl Kapatılır?

/ 16 Ocak 2019 / 716 / yorumsuz
İPhone X, XS ve XR Nasıl Kapatılır?

İPhone X, XS ve XR Nasıl Kapatılır?

İPhone X, XS ve XR artık Apple‘ın ikonik Ev Düğmesine sahip olmasa da, hala güç düğmeleri var. Ne yazık ki, cihazı kapatmak söz konusu olduğunda, tek başına güç düğmesi yetmez.

Genellikle, bir iPhone’u kapattığınızda, güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun ve ardından cihazı kapatmak için ekranda kaydırın. Yeni iPhone’larda olsa da, güç düğmesini basılı tutmak Siri‘yi etkinleştirir. Bu yüzden Apple, iPhone’unuzu kapatmak istediğiniz zamanlar boyunca biraz yaratıcı olmak zorunda kaldı.

İPhone X, XS veya XR’inizi kapatmak için, güç düğmesini ve ses açma düğmesini aynı anda basılı tutun.

Oradan, normaldeki gibi “kapatmak için kayma” mümkün olacak. Ayrıca, ayarladıysanız Tıbbi Kimliğinize erişebilir ve 911’i arayacak olan bu ekrandan “Acil SOS” u ​​getirebilirsiniz.

Tabii ki, bunu yapmak oldukça basit bir şey, ancak yeni iPhone’ları ilk defa yeni satın alan kullanıcılar için, eski yöntem artık çalışmadığı zaman cihazın nasıl kapatılacağını bulmak biraz sinir bozucu olabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler