iPhone Xs Ekran Boyut Oranları

/ 8 Mayıs 2019 / 355 / yorumsuz
iPhone Xs Ekran Boyut Oranları

Yeni çıkan iPhone Xs cihazın fiyatı da bir o kadar güzel görünüyor. Son dönemlerde Dolar artışından kaynaklı olarak TL’ye çevirdiğimiz zaman değerinin fazla arttığını görüyoruz. Ancak bu şartlara rağmen alacak olan kişiler için iPhone Xs ekran boyutları hakkında bilgi vereceğiz.

iPhone Xs cihazın 458 PPİ piksel yoğunluğu ve 1125 x 2436 piksel ( FHD+) çözünürlüğü bulunmaktadır. Ekran boyutundan bahsedecek olursak, 5.8 inç ekrana sahiptir. Aynı zamanda ekran oranı 19.5:9 olarak oranını belirlemiştir. Cihazın ekran boyutlarından daha detaylı bahsetmemizi istiyorsanız aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

iPhone Xs Ekran Boyutları Nelerdir?

iPhone Xs cihazın 143.6 x 70.9 x 77 mm5.65 x 2.79 x 0.30 inç ve 177 gram ağırlığa sahiptir. Merak edilen iPhone Xs cihazın ölçüleri yukarıda bulunan şekildedir. Yeni çıkan bu cihaz, True Tone Display ve 3D Touch’ın unutulmadığı bir model olarak piyasaya sunulmuştur. Super Retina HD ekrana sahip olan cihaz, 5.8 inç OLED MultiTouch tam ekran ve HDR ekrana sahiptir.

Kamera konusunda ise 12 MP geniş açılı ve 12 MP telefoto çift kameraya sahip olan cihaz, Geniş açı: f/ 1.8 diyafram ve Telefoto: f/2.4 diyaframa sahip. 10 kata kadar dijital yakınlaştırma ve 2 kat optik yakınlaştırma bulunmaktadır. Cihazın bu özellikleri kullanıcılar tarafından fazlasıyla beğeni toplamaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.