İPhone’da Otomatik Doldurma Şifreleri Nasıl Silinir?

/ 30 Ekim 2018 / 558 / yorumsuz
İPhone’da Otomatik Doldurma Şifreleri Nasıl Silinir?

 

İPhone’da Otomatik Doldurma Şifreleri Nasıl Silinir?

Banka hesabı şifrenizi yanlışlıkla iCloud‘a mı kaydettiniz? Apple, verilerinizi iCloud‘da korumak için tüm güvenlik önlemlerini sunuyor. Fakat, iCloud‘a % 100 güvenemeyiz. Bazı belirli web siteleri / uygulamalar için kaydedilmiş şifreleri iPhone‘unuzdan silmek istediğinizi varsayalım. Bunu birkaç adımda yapabilirsiniz ve işlem oldukça basittir.

 

1. Ayarlar -> Şifreler ve Hesaplar‘a dokunun.
2. Web sitesi ve Uygulama şifrelerine dokunun.
3. Burada, metnin altında bir İptal düğmesiyle “ Kayıtlı Şifreleri Görmek için ID’ye Dokun ” mesaj kutusu göreceksiniz.
4. Dokunmatik Kimliğinizi kullanarak kimlik doğrulamasını sağladıktan sonra, Şifreler ekranına yönlendirilirsiniz. Sağ üstte bulunan Düzenle düğmesine dokunun.
5. Şimdi, her bir web sitesinin / uygulamanın sol tarafında küçük bir daire göreceksiniz. Şifreyi kaldırmanız gereken ilgili daireye dokunun. (Çemberin rengi maviye dönüşecek ve üzerinde bir onay belirecektir).
6. Kaldırmak istediğiniz tüm şifreler için yukarıdaki adımı tekrarlayın.
7. Sol üstteki Sil düğmesine dokunun.
8. Şimdi, “Seçili şifreyi silmek istediğinizden emin misiniz?” Onay mesajını göreceksiniz . İki tuşla Sil ve İptal et. Kaydedilen şifreleri kaldırmak için devam edin ve sil düğmesine dokunun.

Silinmiş şifreler iPhone veya iCloud anahtarlığınızda bulunmayacaktır. Artık iCloud‘a güvenmiyorsanız önemli şifrelerinizi başka bir saklama yeri bulmanızı öneririz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler