İPhone’da SIM kartını nasıl çıkarıp takabilirsiniz?

/ 26 Ocak 2019 / 817 / yorumsuz
İPhone’da SIM kartını nasıl çıkarıp takabilirsiniz?

 

İPhone’da SIM Kartı Çıkarma veya Takma

Her iPhone‘un sağ tarafında bir SIM kart yuvası vardır. Bu yuva, iPhone’unuzun SIM kartını tutan bir tepsiye ev sahipliği yapar. Bu SIM kart telefonunuzun operatörünüze bağlanmasına izin verir, böylece mobil veriler yapabilir ve alabilirsiniz.

İPhone’unuzu taşıyıcıdan önceden yüklenmiş bir cihazla satın aldıysanız, SIM kartınıza asla erişmeniz gerekmeyebilir. Bununla birlikte, kilidi açık ve SIM’siz bir telefon alırsanız veya kullanılmış satın alıyorsanız, bir SIM kartın ne olduğunu ve nasıl değiştirileceğini bilmeniz gerekir.

Neyse ki, bir iPhone’un SIM kart tepsisine erişmek karmaşık değil, ancak başlamadan önce üç şeye ihtiyacınız olacak.

1.) Bir iPhone (açıkçası komik gelebilir)
2.) Takmak istediğiniz SIM kart
3.) SIM tepsisini çıkarmak için iPhone’unuzun kenarına sokacak bir araç

Sonuncusu biraz zor olabilir. Sahip olduğunuz iPhone’a bağlı olarak, kutuda bir SIM kart çıkarma aracı olabilir. Varsa, oldukça iyisin. Değilse, Amazon’dan 2-3 dolar civarına edinebilirsin, ama aynı zamanda sivrilterek kullanacağın bir ataş, bir iğne ya da başka hemen hemen her şeyi kullanabilirsiniz. Kısaca: Türk işi devam.

SIM kartınızı çıkarma aracını aldıktan sonra, SIM tepsisinin bir parçasını oluşturan küçük deliğe sokun. Biraz direnç hissetmeli ve bunu biraz zorlamalısınız. Bunu ilk kez yapıyorsanız, biraz garip gelebilir, ancak tepsiyi çıkarmak için biraz zorlamanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, tepsi çıkmaya başlar ve bu noktada tek ihtiyacınız olan şey onu dışarıya çekmektir.

Tepsi çıktıktan sonra önceden var olan SIM kartı çıkarın ve yenisini takın. Çentikli köşeleri kılavuz olarak kullanmanın doğru yolunda olduğundan emin olun. Kart tepsiye yerleştirildikten sonra, pim deliğinin telefonunuzdaki delikle aynı hizada olmasını sağlayarak her şeyi iPhone’unuza yeniden yerleştirin.

Kart kurulumu tamamlandıktan sonra, cihazınız yeniden başlatılmadan iPhone tarafından tanınmalıdır. SIM kartınız tanınmazsa, Uçak modunu açıp kapatmayı veya iPhone’u tamamen yeniden başlatmayı deneyin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.