iPhone’da SIM kilidini nasıl ayarlayabilirsiniz?

/ 29 Ocak 2019 / 657 / yorumsuz
iPhone’da SIM kilidini nasıl ayarlayabilirsiniz?

 

iPhone’da SIM kilidi nasıl ayarlanır?

 

Çoğu kişi iPhone‘unu korumak için bir şifre kullanır (eğer yapmazsan bunu yapmalısın), ancak birkaçı SIM kilidini etkinleştirir. Telefonunuzu kaybedecek kadar şanssızsanız veya çalındığında, yalnızca yanlış ellere düşebilecek donanım değildir. SIM‘iniz veri ve kişiler içerebilir, ayrıca birinin metin mesajları yoluyla para harcamasına izin verebilir. İşte SIM kilidinin nasıl etkinleştirileceği.

iPhone kilitliyken Siri nasıl durdurulur?

 

 

Şifresi olmayan bir iPhone bulan herkes cihazda depolanan birçok içeriğe erişebilecek: kişiler, müzik veya belgeler.

Ancak, geçmiş dönemlerde, kimsenin şifreyi atlamasına ve diziyi biliyorsa mesaj göndermeye başlamasına, fotoğraflarınıza bakmasına ve tüm kişilerinizin ayrıntılarına göz atmasına izin veren bir hata bulundu. Bu gibi açıkların gelecekte yaşanamaması adına önlem almak her zaman yapılabilecek bir eylemdir.

Bunu engellemek için sadece Ayarlar> Dokunma Kimliği ve Parola’ya gidin. Geçerli şifrenizi girin ve ‘Kilitlendiğinde erişime izin ver‘ bölümüne gidin ve Siri’yi kapatın. Bu, yalnızca telefonunuz kilitlendiğinde Siri’nin kullanılmasını önler. Asistanı aksi takdirde normal şekilde kullanabilirsiniz. Bu sadece başlangıç olarak bir öneriydi.

iPhone’da SIM kilidi etkinleştirme

 

Bir SIM kart PIN kilidini etkinleştirerek, iPhone’unuzun her kapatılışında ve ardından tekrar açıldığında, telefonun kullanılabilmesi veya kısa mesajların gönderilmesinden önce PIN’in girilmesi gerekir. Aynısı, biri SIM’ini telefonunuzdan çıkarır ve başka bir telefonda kullanmaya çalışırsa da geçerlidir.

Ana ekrandan, Ayarlar uygulamasını açın. Mobil Veri‘ye gidin, ardından SIM PIN‘e gidin.

SIM PIN’e dokunun; açıp kapatmak için bir geçiş ve PIN’i değiştirme seçeneği (grileşmiş) göreceksiniz.

ÖNEMLİ: Kilidi ilk açtığınızda, operatörün varsayılan SIM kart PIN kodunu girmeniz istenecektir. PIN kodunu, SIM kart kilitlenmeden önce yalnızca üç kez denemeniz gerekir ve telefon görüşmesi yapamaz veya metin gönderemezsiniz.

Varsayılan PIN kodunu bilmiyorsanız, bilgilerin kart üzerindeki bilgiler olup olmadığını görmek için online arama yapın. Birçok SIM kartın varsayılan 1234 gibi PIN’i vardır. SIM PIN’i kendi kodunuzla değiştirmeden önce bu kodu girmeniz gerekir. Açıkçası bunu yapmanız gerekecek, çünkü suçlular her operatör için varsayılan PIN’leri bilecek!

Doğru PIN’i girdiğinizde, seçimin etkin olarak ayarlandığını göreceksiniz ve şimdi ‘PIN Değiştir‘ seçeneğini kullanabilirsiniz.

Artık iPhone’unuzun her açılışında, iPhone şifrenizin yanı sıra SIM PIN kodunu da girmeniz istenecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.