iPhone’dan Silinen Verileri Geri Getirme

/ 12 Aralık 2017 / 2.041 / yorumsuz
iPhone’dan Silinen Verileri Geri Getirme

iPhone’dan Silinen Verileri Geri Getirme

Apple, yazılım olarak gayet başarılı olsa da son zamanlarda hem masaüstü hem de mobil platformda birçok hata ile karşılaşılabiliyor. Telefonun kendini yeniden başlatması, kurtarma modunda kalması, siyah-beyaz ekran hatası gibi sorunlar oldukça sık meydana geliyor. Bu gibi durumlarda veri kaybını önlemek için bazı işlemler yapılıyor.

Recover From iOS Device ile Verileri Geri Getirme

iTunes ve iCloud yedeklemeye gerek bırakmayan çözüm yolunda, iPhone’dan silinen rehber, mesajlar, fotoğraf ve videolar, notlar gibi verilerin geri getirilmesi için iMyFone D-Back iPhone Data Recovery programını kullanmak gerekiyor. Program, ücretsiz deneme sürümü ile geliyor olup, iPhone 4’ten iPhone X’a tüm modelleri; iPad Air, iPad Mini, iPad Pro ve iPad modellerine destek veriyor. Uygulama sayesinde; Mesajlar ve iMessage’lar, WhatsApp mesajları ve ekleri (WeChat, Viber, Kik, Line destekleniyor), arama geçmişi, notlar, hatırlatıcılar, fotoğraflar ve uygulama fotoğrafları, videolar ve uygulama videoları, takvim, Safari yer imleri ve geçmişi, ses notları kurtarılabiliyor.

Programın ana sayfasında yer alan sol kısımdan Recover From iOS Device seçimini yapıp, Start butonuna tıklanması gerekiyor. Daha sonra kurtarılmak istenen veri türünü seçip, Next butonuna tıklanıyor. iOS cihazının bilgisayara bağlanması gerektiğini belirten uyarının ardından cihaz bağlanıyor ve tarama işlemi başlıyor. İşlem süresi, cihazdaki veri miktarına göre değişkenlik gösteriyor. Tarama işleminin sonlanmasının ardından kurtarılan veriler gösteriliyor. Önizleme ekranında yapılan seçimin ardından Recover butonuna tıklayarak kurtarma işlemine son veriliyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz