iPhone’ların Helyum etkisiyle arızalandığı bildirildi

/ 1 Kasım 2018 / 403 / yorumsuz
iPhone’ların Helyum etkisiyle arızalandığı bildirildi

 

iPhone’ların helyumdan etkilenmesi doğrulandı

 
İPhone kullanıcı kılavuzunu gerçekten okuyan kişilerden biriyseniz , cihazınızı uzak tutmanız gereken belirli şeyler olduğunu biliyorsunuz. Görünüşe göre helyum içerir. Kullanıcı kılavuzu , “iPhone‘u, helyum gibi buharlaşan sıvılaştırılmış gazlar da dahil olmak üzere yüksek konsantrasyonda endüstriyel kimyasallara sahip ortamlara maruz bırakmak iPhone‘un işlevselliğini bozabilir”.

Bir kullanıcı grubu MRI(emar cihazı diye tabir edilen cihaz) makinesinin iş yerinde kurulup test edildikten sonra yaklaşık 40 kişinin iPhone‘ları ve Apple Saatlerinin çalışmayı durdurduğunu paylaştı. (MRI makinelerde mıknatısların soğutulması için sıvı helyum kullanılır.) Sadece iOS cihazları etkilendi. Android kullanıcılarının uzun vadeli sorunlarla karşılaşmadıklarını söyledi.

Kullanıcılardan biri şöyle söyledi “Büyük, güçlü, süper iletken bir elektro mıknatısın bunu yapabilmesi beni şaşırtmadı” diye yazdı. “Beni şaşırtan şey, sadece Apple ürünlerini etkilemesi .”

Başka bir kullanıcı helyumun mikro elektro mekanik sistem veya MEMS, osilatörler üzerindeki etkisinden dolayı soruna neden olduğunu yazdı. Bunlar, telefonun saatini süren küçük cihazlar. Cihazın düzgün çalışabilmesi için, mekanik rezonatörün, hava geçirmez bir şekilde kapatılmış bir haznenin içinde tutulması gerektiği, contalar hala helyum gibi gazlar için geçirgen olabilir.

Farklı bir kullanıcı ise bir iPhone‘u helyumlu bir torbaya yerleştirmeyi içeren bazı testler yaptı. Telefon yaklaşık sekiz dakika sonra kilitlendi. iPhone kullanıcı kılavuzu ve MRI satıcısından alınan bilgilerle birlikte, helyumun suçlu olduğu konusunda teori doğrulandı.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.