İslam Karşıtı Twitter Hesabı Engellendi

/ 22 Aralık 2017 / 781 / yorumsuz
İslam Karşıtı Twitter Hesabı Engellendi

İslam Karşıtı Twitter Hesabı Engellendi

Müslüman karşıtı videolar paylaşan ve Kasım ayında paylaştığı videolar Donald Trump tarafından retweetlenen İngiliz Jayda Fransen’in hesabı engellendi. Bu durum, Twitter’ın yeni nefret önleme kurallarının etkisini gösterdiğini gözler önüne seriyor.

Irkçı ve Ayrımcı Hesaplar Engelleniyor

Daily Dot tarafından verilen bilgilere göre Twitter, Müslüman karşıtı videolar paylaşan ve videoları Donald Trump tarafından retweetlenen İngiliz kullanıcı Jayda Fransen’in hesabını engelledi. Ayrıca söz konusu kişinin grubunun ve diğer ırkçı, ayrımcı organizasyonların da hesapları engellendi. Engellenen hesaplar arasında American Renaissance ve editörü Jared Taylor yer alıyor.

Hesaplar İnceleniyor

Twitter, yeni nefret önleme kurallarına göre hangi hesapların kapatılacağını açıklamıyor olsa da fanatik hedefleri olan, sivillere karşı şiddeti savunan grupların inceleme altına alınacağını belirtiyor. Fanatik hedefleri olanlar, nefretlerini açık bir şekilde dile getirerek yalnızca küçük takipçi kitlelerine hitap ediyor. Kuralları zorlayacak olan kısım ise bunlara kıyas ile daha büyük takipçi kitlesi bulunan kişi ve gruplar oluyor. Mesela beyaz ırkın üstün olduğunu savunup, bu tarz ayrımcı söylemlerde bulunan Richard Spencer gibi kişi ve gruplar, nefretlerini daha üstü kapalı bir şekilde dile getiriyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.