İşte Karşınızda Instagram Benzeri Uygulamalar!

/ 27 Mart 2021 / 1.040 / yorumsuz
İşte Karşınızda Instagram Benzeri Uygulamalar!

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan instagramda her gün binlerce kişi saatlerini harcıyor diyebiliriz. peki bu uygulamaya benzeyen başka uygulamalarda var mıdır? İşte böyle düşünüyorsanız bu yazı tam da size göre!

Instagram Benzeri Uygulamalar

Daha iyi bir Snapchat deneyimi için 3 uygulama - Webrazzi

1. Snapchat
Snapchat ve instagram birbirine çok benziyor aslında. Zaten instgaram hikayeler kısmı snapchat’ten sonra ortaya çıktı. Instagram daha popüler olsa da Snapchat günlük üç yüz elli milyonu aşkın aktif kullanıcı ile hala oldukça popüler bir yapıya sahip.

Let's Clear Up a Few Things About Facebook's Partners - About Facebook

2. Facebook
Bir zamanlar sosyal medya platformlarında yerini kimseye vermeyen bu uygulama şimdilerde biraz gerilemiş olsa da hala kullanılmkata.

Pinterest Is Working on a Plan to Introduce a 'Buy' Button as Soon as This  Year - Vox

3. Pinterest
Sanatçı bir ruha sahipseniz, tam olarakta sosyal medya diye nitelendirilmeyen bu uygulama size göre! Dünyanın en geniş ve en etkili görsel topluluğu olarak pinteresti örnek verebiliriz.

En etkili şekilde Twitter kullanma yöntemleri açıklandı! • BT Günlüğü

4. Twitter
Son zamanlarda da twitter’da hikaye sekmesi mevcut. Eğer instagramı seviyorsanız twitter’ı da seveceksiniz. Duygularınızı ve düşüncelerinizi ifade edebileceğiniz bir başka platformda twitter’dır.

Tumblr WordPess'in Sahibine Satılıyor

5. Tumblr
Instagramdan sıkılanlar buraya! ınstagramdan tamamen sade ve farklı bir dünya sunan bu uygulama oldukça geniş profil kişiselleştirmesine sahiptir.

Amerika TikTok'tan neden korkuyor? - Marketing Türkiye

6. TikTok
Son zamanlarda oldukça popüler olan TikTok, kısa video severler için mükemmle bir platform. Tıpkı instagram reels özelliği gibi ki zaten reels özelliği tiktok’ta sonra ortaya çıktı.
Peki hangi platform kime uygun?
-Hikayeleri sık sık kullananlar için Snapchat
-Gündemi takip edenler için Twitter ve Facebook
-Kısa videolar izleyenler için TikTok
-Görseller ile ilgilenenler için Tumblr ve Pinterest


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.