İthalatçı Garantili Telefon Almak Güvenli Mi?

/ 4 Ekim 2018 / 826 / yorumsuz
İthalatçı Garantili Telefon Almak Güvenli Mi?

İthalatçı Garantili Telefon Almak Güvenli Mi?

Akıllı cep telefonu fiyatları her geçen gün yükselmeye devam ederken Türkiye garantili cep telefonları ile ithalatçı garantili cep telefonları arasındaki fiyat farkı dikkat çekiyor. Akıllı cep telefonu satın almak isteyen kişiler de telefon satın alırken ortaya çıkan bu büyük telefonun ardından büyük bir ikileme düşüyorlar. Peki, ithalatçı garantili cep telefonu almak güvenli mi, riskleri var mı?

Türkiye Garantili Telefon Ne Demek?

Distribütör garantili telefon demek ithalat yapan markanın ülkemizde resmi olarak satış yaptığı telefonlar için kullanılmaktadır. Bu ürünlere kendi servis desteğini verdiği ve cep telefonu servisleri ile özel bir anlaşma yaptığını gösterir. Türkiye garantili ürünlerde tüketicinin muhatabı direkt olarak markanın kendisidir. Yani Samsung markalı cihazınız bozulursa cep telefonunuz tamire Samsung tarafından verilmekte, bu süreç yine Samsung tarafından takip edilmektedir.

İthalatçı Garantili Telefon Ne Demek?

Normal satış fiyatlarından çok daha düşük fiyatlara satılan ithalatçı garantili cep telefonu modelleri  büyük firmaların yurt dışından toplu olarak satın aldıkları Avrupa pazarı için üretilen akıllı telefonlardan oluşmaktadır. Ancak cihazın garanti dışı kalma riski yüksektir. Çünkü cihazınızın bozulması durumunda servis hizmeti alması cihazı satan şirketin zarar etmesi anlamına gelir. Ücretsiz yapılan her tamirat şirketin hanesine eksi olarak yazıldığı için çoğu tamiratta garanti kapsamı dışında kabul edilmektedir. Yani uzun vadede maliyet çok daha yüksek olur.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular