iTunes’ten Android Cihazlara Müzik Aktarma İşlemi

/ 24 Ağustos 2019 / 628 / yorumsuz
iTunes’ten Android Cihazlara Müzik Aktarma İşlemi

Önceki cihazınız iPhone ise ve müzikleriniz iTunes programında yüklüyse bu müzikleri Android cihazlara nasıl aktaracağınız konusunda yardımcı olacağız. Basit adımlar sayesinde Android cihazınıza müzikleri nasıl taşıyacağınızı anlatacağız. Bir iPhone ya da iPad’den, Android telefon veya tablete yeni taşındıysanız, iTunes arşivinizde yeni cihazınızda dinlemek istediğiniz müziklere ulaşabilirsiniz. Müziği doğrudan kopyalayabilir veya Google Play Müzik üzerinden şarkı yükleyebilirsiniz.

İlk olarak USB yardımı ile müzikleri nasıl kopyalayacağınız konusunda yardımcı olacağız. Cihazınızın ya da tabletinizi USB yardımı ile Android cihazınıza aktarabilirsiniz. İlk olarak Android telefonunuzu (veya tabletinizi) PC’nize bağlayın. Telefona dosyaya aktarmak için MTP modunda çalışmasını sağlayın. Her cihaz farklıdır, ancak bir PC’ye bağlıyken karşınıza bilgiler çıkar ve klasik olarak “USB – transfer dosyalarını” adlandıran bir seçenek bulunur. (Hiçbir şey çıkmazsa, ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın ve bir USB bildirimi arayın. Üzerine dokunun ve aşağıdakilere benzer seçenekler karşınıza çıkacaktır. Bu seçenekler üzerinden ilerleyebilirsiniz.

 

Daha sonra bilgisayarınızda bir Dosya Gezgini penceresi (Windows tuşu + E) açın ve telefonunuzdaki ya da tabletinizdeki müzik klasörüne gidin. Ardından bilgisayarınızda Chris G2, Dahili Depolama, Müzik seçeneklerini takip edin. Müziği taşıma işlemini bu adımlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Başka bir dosya penceresi üzerinden bilgisayar> Müzik> iTunes> iTunes Media> Müzik seçeneklerini takip edebilirsiniz. Daha sonra çıkan müzikleri masa üstüne sürükleyebilirsiniz. Android cihazınıza bilgisayar üzerinden taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.