Japon televizyonu 8K’ya geçti!

/ 2 Aralık 2018 / 480 / yorumsuz
Japon televizyonu 8K’ya geçti!

 

Japon televizyonu NHK 8K’ya geçti

 
NHK, Japonya’nın ilk televizyon kanalını 8K formatında yayınladı. NHK BS8K, her gün 10:00 ile 22:00 arasında çalışacaktır. Kanal uzayda NASA tarafından çekilen müzik programları, konserler, TV şovları, doğa programları ve videoları gösterecektir.

Televizyon kanalının yayın programı “2001: A Space Odyssey” filminin gösterimini de içeriyor. Bunun için NHK, orijinal resmin filmini 8K’da dönüştürmek için Warner Bros stüdyosundan talepte bulundu.

8K’da bakıldığında, Stanley Kubrick filminin ünlü sahnelerinin çoğu izleyiciyle uzayda olma hissi yaratacaktır. Yayın, çok kanallı ses sistemini destekler 22.2. Bu tür teknolojilerle, NHK, Tokyo’daki yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nı yeni bir formatta yayınlayan ilk televizyon kanalı olacak.

Artık kanalın 8K’da yeterli programı yok, ancak şirket her yıl yayın ağını genişletmeyi planlıyor. Yani, önümüzdeki yıl Mart ayında, 1964’te çıkan George Cukor’un “My Fair Lady” gösterilecek.

NHK BS8K’ya ek olarak, Japon televizyonunda 4K programlarını göstermek için bir kanal görünecektir.

Samsung 8K çözünürlük desteği ile yeni televizyonlar duyurdu. Bu tür cihazlar, yapay zeka kullanarak görüntüyü ölçeklendiren 8K AI Upscaling(geliştirme) teknolojisini kullanır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.