Kaplıca Sembolü Nasıl Yapılır?

/ 9 Eylül 2019 / 743 / yorumsuz
Kaplıca Sembolü Nasıl Yapılır?

Bilgisayar klavyesi üzerinde bir sürü özel karakterle mevcuttur bugünde sizlere kaplıca işareti klavyede nasıl yapılır bundan bahsedeceğim.

Kaplıca simgesi genelde harita ve doğa ile uğraşanlar için özel bir simgedir. Kaplıca simgesi (♨)  yapma işleminden önce sizlere biraz bilgiler söyleyeceğim. Bilgisayarın klavyesinde çoğunlukla kullandığımız karakterler için genelde CTRL,ALT,SHİFT,FN tuşları sayesinde yapıyoruz.Ancak klavyede olmayan simgeleri kullanabilmek için  eşlem, ascii kod tablosundan yararlanarak yapabiliriz. Klavyede olmayan kaplıca sembolü için karakter eşlem tablosunu kullanarak bu sembolü yapma çalışacağız.

Win+R tuşlarına aynı anda basalım çalıştır penceresini açalım. Çalıştır penceresine ”charmap” komutunu yazalım ve enter tuşuna basalım.Yazı tipi; Ms Gothic şeklinde ayarlayalım. Unicode’a git yazan boşluğa 2668 kodunu yazarak kolaylıkla bulabilirsiniz. Seç ve Kopya işlemleri ile kaplıca işaretini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. ( Excel,Word.Metin Belgesi)

Kaplıcalar simgesi dışındaki klavyede olmayan özel karakterleri Emoji Kütüphanesi üzerinden arayıp bulabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.