Kilitli Ekranında Siri’yi Açma Kapama

/ 7 Mart 2019 / 172 / yorumsuz
Kilitli Ekranında Siri’yi Açma Kapama

Apple’ın dijital asistan kaynağı olan Siri’nin kilitli ekranda nasıl kullanılabileceği konusunda yardımcı olacağız. iPhone kullanıcıları için Siri önemli bir özelliktir ancak kilitli ekranda Siri çalışmaz.

Siri özelliğini kullanabilmek için ayarlardan parola ya da parmak iziniz ile aktif duruma getirebilirsiniz. iOs güncellemeleri ardından kilitli ekranda Siri’yi kullanabilirsiniz. Aşağıda olan adımları takip ederek kilitli ekranda Siri’nin nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Kilitli Ekranda Siri’yi Aktif Hale Getirme İşlemi

İşinizin olduğu sıra, araba kullanırken Siri asistanı sayesinde kolay bir şekilde birini arayabilir ya da mesaj atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Siri ayarları

 

  • Aktif duruma getirmek için ilk olarak Ayarlar bölümüne tıklayın.
  • Touch ID ve Parola seçeneğine tıklayın.
  • Telefon parolasını girin.
  • Ardından kilitliyken erişime izin ver bölümüne geçin.
  • Son olarak Siri özelliğini aktif et kısmına tıklayın.

Yukarıda olan aşamaları takip edip aktif ettiğiniz zaman telefon ekranınız kilitli olsa bile Siri’yi kullanabilirsiniz. Müsait olmadığınız zaman yardımcı asistanınız sayesinde rahat bir şekilde arama yapabilir ya da mesaj atabilirsiniz. Aktif duruma getirdikten sonra sesinizi tanıtmanız yeterli olacaktır. ‘Hey Siri’ şeklinde seslendiğiniz zaman da Siri size yardımcı olacaktır. Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi Siri’ye söyleyerek sesli şekilde dile getirdiğiniz zaman mesajınız yazılı bir şekilde gönderilecektir.

Siri’yi kapatmak istiyorsanız da yukarıda olan aktif duruma getirme işlemlerini takip ederek Siri özelliğini aktif et kısmını kapatarak, Siri’yi kapatmış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.