Kirin 980 Teknik Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

/ 26 Eylül 2018 / 614 / yorumsuz
Kirin 980 Teknik Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Kirin 980 Teknik Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Huawei’nin yeni göz bebeği Kirin 980, IFA 2018 çerçevesinde tanıtıldı. Güçlü bir yonga seti olacağına kesin gözüyle bakılan Kirin 980, beraberinde oldukça kullanışlı özellikleri getiriyor. Üstelik yüksek performans sunarken ekonomik bir çözüm sunmayı da başaracak olan yonga seti, böylelikle geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edeceğe benziyor.

Kirin 980 Teknik Özellikleri

Dünyanın ilk 7 nm sürecinden geçerek üretilen yonga seti, güç kısmında ARM Cortex A76 çekirdeklerini kullanıyor. Grafik arabiriminde ise karşımıza Mali G76 GPU modeli çıkıyor. Toplamda 8 çekirdekten meydana gelen yonga setinde dört adet Cortex A76, dört adet de A55 çekirdeği bulunuyor.

Huawei, yeni yonga setini tasarlarken detaylara oldukça dikkat etmeyi ihmal etmiyor. Bir önceki nesil yonga seti Kirin 970’den tam %75 oranda daha yüksek performans sağlayacağı belirtilen Kirin 980, gelinen son noktayı gözler önüne seriyor. Bilindiği üzere Kirin 970, son çıkan Huawei P20 ve P20 Pro modellerinde kullanılmıştı. Söz konusu cihazlar, neredeyse tüm performans testlerinden oldukça yüksek puanlar almayı başardı.

Kirin 980 Kullanacak Olan İlk Akıllı Telefon

Huawei’nin yeni akıllı telefon modellerinde Kirin 980’e yer vereceği bir gerçek. Ancak burada merak edilen şey, ilk olarak hangi modelde bu yonga setinin kullanılacağı denilebilir. Eğer herhangi bir aksilik yaşanmaz ise Huawei Mate 20 modelinde Kirin 980 yonga setine göreceğiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.