Klavyede Büyüteç İşareti Yapma

/ 22 Kasım 2020 / 4.788 / yorumsuz
Klavyede Büyüteç İşareti Yapma

Merhabalar, bu yazımızda büyüteç sembolü klavyede nasıl yapılır konusunda bilgi vereceğiz. Klavyede sıklıkla kullanılan özel işaretler Ctrl, Alt, Alt Gr, Fn tuşlarını kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Klavyede olmayan karakterler, sembolleri ise Windows tabanlı işletim sistemlerinde ascii kod tablosu ve karakter eşlem tablosunu kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bizimde bu konumuzda büyüteç simgesi yapmak için karakter eşlem tablosu kullanarak gerçekleştireceğiz. Bunun için aşağıda adımları kullanarak işe başlayalım.

Klavyede Büyüteç Sembolü Yapma
Bu özel kullanımlı karakteri yapmak için karakter eşlem tablosu aktif ederek işe başlayalım. Bunun için sırasıyla;
-Windows + R tuşlarını kullanarak çalıştır penceresi açacağız.
-Çalıştır penceresi açılınca “charmap” komutunu yazarak enter tuşuna basınız.
-Böylece aşağıda gibi yüzlerce özel işaretin olduğu karakter eşlem tablosu aktif hale gelecektir.

Klavyede büyüteç işareti yapmak için bu özel tabloda Unicode U+E2FB karşılığı gelmektedir. Şimdi sırasıyla yazı tipi Segoe UI Sybol olarak ayarlayın.
Gelişmiş görünüm kutucuğunu işaretleyin ve Unicode’a git yazan yere E2FB olarak yazdığınızda bu büyüteç simgesi kolaylıkla bulabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular