Klavyede Endonezya Rupisi Yapma İşlemi

/ 31 Temmuz 2019 / 1.127 / yorumsuz
Klavyede Endonezya Rupisi Yapma İşlemi

Bu yazımızda klavye üzerinden Endonezya Rupisini nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz. Klavye üzerinde bulunan tuşlar sayesinde farklı işaretleri yapabiliyoruz. Ancak bazı işaretler yoksa yapmak için arama motoruna yazın. Yani arama motoruna Endonezya Rupisini bulun ve kopyala yapıştır yaparak Endonezya Rupisini istediğiniz yere yapıştırmış olursunuz. Ancak bu yazımızda daha detaylı bir şekilde Endonezya Rupisini nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Endonezya Rupi işaretini simgeleyen bir karakter bulamazsanız Rp simgesini kullanabilirsiniz. Rupi para birimini temsilen Rp simgesini gerçekleştirebilir ya da ascii kod tablosu üzerinden başka simgeleri bulabilirsiniz. Bunun için Win+R tuşuna basın. Çalıştır penceresi açılacaktır ve bu pencereye charmap komutunu yazın. Karşınıza karakter eşlem tablosu çıkacaktır. Bu tablo üzerinden size yakın olan simgeyi seçebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular

Yorum yaz