Klavye’de metreküp ( m³ ) İşareti Yapma İşlemi!

/ 27 Ekim 2019 / 2.314 / yorumsuz
Klavye’de metreküp ( m³ ) İşareti Yapma İşlemi!

Bilgisayar klavyesi üzerinden metreküp işlemini nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olacağız. Metreküp bir hacim ölçüsüdür. Hacim birimi olarak işareti kısayol olarak karşımıza çıkmaktadır. Metreküp m³ sembolünü nasıl yapacağınız konusunda sizlere destek vereceğiz. Bu sembolü yapmanın en basit yolu kopyala yapıştır işlemini uygulamaktadır. bu sembolü kopyalayıp ardından istediğiniz alana yapıştırarak metreküp işaretini oluşturmuş olursunuz.

Ayrıca ascii kod tablosu üzerinden de bu işlemi uygulayabilirsiniz. İlk olarak m harfini yazın daha sonra alt tuşuna basılı tutun, + 0179 tuşlarını kodlayın. Bu adımlar sizin işaretini yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca Karakter Eşlem tablosu üzerinden işaretini gerçekleştirebilirsiniz. Başlat > Tüm Programlar > Donatım > Sistem Araçları > Karakter Eşlem adımlarını takip ederek m³ simgesini oluşturabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular