Klavyede mühendislik işareti yapma 2019

/ 2 Eylül 2019 / 704 / yorumsuz
Klavyede mühendislik işareti yapma 2019

Selamlar bugün sizlere mühendislik işaretinin klavyede nasıl yapılacağını belirteceğiz. Bu konuda sizlere çok fazla kullanılan ctrl, shift gibi özel tuşlar yardımı ile özel karakterleri yapmayı göstereceğiz. İşte detaylar…

Bugün konumuzda mühendislik simgesini ele alıyoruz. Sonuçta klavye üzerinde mühendislik işareti yok ama bunu ne şekilde yapabiliriz bunu göstereceğiz. Sizlerde mühendislik sembolünü Word, excel ve diğer dosyalarda karakter eşlem tablosu yada ascii kod tablosu ile gösterebilirsiniz.

MÜHENDİSLİK İŞARETİ YAPMA!

Klavyenizde tüm özel işaretleri Windows karakter eşlem tablosu üzerinden yapabileceğinizi belirtelim. Hadi lafı fazla uzatmadan işe koyulalım.

  • Windows tuşu ile R tuşuna beraber basalım.
  • Çalıştır penceresine “charmap” tırnaksız yazalım.
  • Yazı tipi “webdings” olarak kaydedin.

Mühendislik işaretini tabloda görüp seçebilirsiniz. Anahtar, vinç çekiç gibi. Tüm sembolleri görebilir ve kullanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular