Klavyede Türk Bayrağı ☪ Simgesi Nasıl Yapılır?

/ 16 Ekim 2019 / 2.755 / yorumsuz
Klavyede Türk Bayrağı ☪ Simgesi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar klavyesi üzerinden Türk bayrağı sembolünü yapabilirsiniz. Bu yazımızda da bu konu üzerinden yardımcı olacağız. Yeni nesil cihazlarda, emoji klavye üzerinden Türk Bayrağı sembolünü yapabiliyoruz. Eğer siz de Türk Bayrağı sembolünü istiyorsanız ☪ yan kısımda yer alan sembolü kopyalayıp kullanmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Türk bayrağını kopyalayıp yapıştırmak istemeyenler için ascii kod tablosunu önereceğiz. Ascii kod tablosu üzerinden Türk bayrağı sembolünü alabilirsiniz. Tabloda ay yıldızlı karakteri oluşturmak için. Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlemi adımlarını takip edin. Bu alan üzerinden Türk Bayrağı sembolünü bulabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Türk Bayrağı sembolünü nasıl oluşturacağınız konusunda yardımcı olduk. Merak ettiklerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.