Kolanya mı Kolonya mı doğrusu nedir?

/ 18 Şubat 2020 / 196 / yorumsuz
Kolanya mı Kolonya mı doğrusu nedir?

Selamlar bugün sizlere kolanya, kolanyağ ve kolonya mı doğru olduğunu TDK’ya göre yazılışını sizlere aktaracağız. İşte detaylar…

Çoğumuz günlük hayatımızda bazı kelimeleri dil sürtmesinden veya yanlış öğrenmeden dolayı yanlış aktarmaktayız. Özellikle okurken ağzımızdan kolonyağ kalanya gibi ifade etmekteyiz. Şimdi ise TDK’nın resmi sitesine göre doğru kelimeyi sizlere aktaralım.

Kolanya mı Kolonya mı Doğru Yazılımı Nedir?

  • Doğru yazılışı ==> ✓Kolonya
  • Hatalı yazılışı ==> ×Kolanya – ×Kolonyağ – ×Kolanyağ

TDK’ya göre İtalyanca’dan gelen ve kelime içerisinde limon, lavanta ve tütün gibi bitki yağları bulunan az kokulu alkollü madde anlamına gelmektedir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular