Kötü Niyetli Siteleri Şikayet Edin

/ 27 Kasım 2017 / 1.297 / yorumsuz
Kötü Niyetli Siteleri Şikayet Edin

Sakıncalı Siteleri Şikayet Etmek

Yasaları ya da kişisel hakları ihlal eden, zararlı içerik barındıran bir web sitesi ile karşı karşıya kalındığında duyarlı olarak, içeriği bildirmek gerekiyor.

İhbarweb

İnternet Bilgi İhbar Merkezi İhbarweb’in sayfasını açtıktan sonra şikayet etmek istediğiniz sakıncalı, yasaları ya da kişisel hakları ihlal eden içeriğin katalog suçlardan hangisi olduğunu seçmeniz gerekiyor. Seçenekler arasında;

– İntihara Yönlendirme,

– Çocukların Cinsel İstismarı,

– Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanılmasını Kolaylaştırma,

– Sağlık İçin Tehlikeli Madde Temini,

– Müstehcenlik,

– Fuhuş,

– Kumar Oynanması için Yer ve İmkan Sağlama,

– Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar bulunuyor.

Şikayetin ardından Bilgi ve Teknolojileri İletişim Kurumu inceleme yapıyor ve site hakkında gereken işlemi gerçekleştiriyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü

Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi web sitesinde bulunan ihbar bölümünden yapılan şikayetler, sakıncalı içerik barındıran web siteleri hakkında işlem yapılmasına yardımcı oluyor. İhbar bölümünde il, ilçe, ad, soy ad, telefon numarası, e-mail adresi ve konu hakkında bilgi veriliyor. Ad, soy ad ve telefon numarası gibi bilgiler zorunlu olmayıp, daha hızlı bir sonuç almak ve sonuç hakkında bilgilendirilmek adına verilebiliyor. Sakıncalı içerik barındıran web sitesi ile ilgili ekran görüntülerinin de detaylı bir şekilde, şikayet sahibinin ikamet ettiği yerdeki Cumhuriyet Başsavcılığına iletmesi halinde sorunun daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşması mümkün olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular