Kredi kartı aidat iadesi tuzağına düşmeyin!

/ 16 Temmuz 2019 / 599 / yorumsuz
Kredi kartı aidat iadesi tuzağına düşmeyin!

Kredi kartı aidat iadeleri hakkında bazı açıklamalar yapılmıştı. Aidat iadesi hakkında ve kartınızın iadesini aktarmak için bazı kötü amaçlı kişiler sizlere bir link ulaştırıp, kart hackleme tuzağına düşürmüş olabilir.

Sosyal medya platformlarında uzun bir zamandır kart dolandırıcılığı amaçlı banka izlenimi sunan ve reklamlara yer verilen hackerlar yer alıyor. Sizlerde eminim, Facebook ve Twitter gibi platformlarda bu gibi reklamlarla karşılaşmışsınızdır. Son zamanlarda ise bu gibi kötü işlerin çok fazla arttığını belirtelim. Genel anlamda bir gün içerisinde geri dönüş sağlanmakta. Ama benim gibi olmayı birçok kişi bu tuzağa düşüyor. Kimileri @ emniyet gibi adreslere şikayet etmekte. Ancak çok fazla kişi bu olaydan başı yanmış diyebiliriz.
Son zamanlarda popüler olan bir dolandırıcılık yöntemi ise kredi kartı aidat iade dolandırıcılığı ve Instagram’a kadar uzanan bir dolandırıcılık olduğunu belirtelim.

Kredi kartı aidat iadesi dolandırıcılığına dikkat edin!

Instagram gibi birçok platformda TC. vatandaşlarının kart iade işlemlerinin başladığını ve hemen iade sorgulamak için bu linke tıklayın tarzında bir adrese gönderiyor. Sizlerden kart bilgilerinizi ve diğer bilgileri girip sorgulama yapmanız isteniyor. Sorgulama yapmak için verdiğiniz bu bilgiler ile kartınız bir nevi kötü niyetli kişilerin eline geçiyor.

Kredi kartı hackleme işlemlerinde şikayet etmek için reklamların yanında yer alan 3 noktadan şikayet et kısmına dokunun. Daha sonra şikayet edin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.